ANKARA HABERLERİ

İçindeki güneş ortaya çıksın

Asuman ARANCA
20.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) ilköğretim okullarının kapanmasıyla birlikte yaz etkinlikleri kapsamında 9-11 yaş çocuklarına yönelik “İçimdeki Güneş” isimli bir dizi eğitim programına başlıyor.

Asuman ARANCA

um:ag’ın 2001 yılından beri düzenlediği programda bu yıl da çok sayıda eğitici aktivite yer alıyor. 21 Haziran’da başlayacak programa sınırlı sayıda katılımcı kabul edildiğinden başvuru sırası öncelik taşıyor.
Eğitim bölümü tarafından hazırlanan “yazma dünyasına yolculuk, satranç, yaşamın ritmi: dans ve müzik, yaratıcı sanat etkinlikleri, kültür-doğa gezileri, drama ile düşlerimdeki dünya, düşler ve sinemalar, gazeteciliğe ilk adım, denizcilik ve el becerileri, çocuktan çocuğa” başlıkları altındaki programda, çocukların duygusal ve düşünsel gelişimlerini entellektüel bir zemine oturtmak amaçlanıyor.
Çocuklar gazete çıkaracak
Uzman psikolog ve rehberlerin de eşlik edeceği eğitim programı boyunca çocuklar, Eymir Gölü’nde kürek dersleri de alacak. Dans derslerine Devlet Opera ve Bale Müdürlüğü’nden ünlü kareograf Binnaz Dorkip, satranç derslerine Türkiye Satranç Federasyonu’ndan Ali İpek, drama derslerine drama lideri Serap Antepli, ritim derslerine ise Serkan Kırmızı eşlik edecek.
Çocuklar ayrıca “Uğur Mumcu Gazeteciliği”ne ilk adımı atacakları program sonunda, duygu, düşünce ve yorumlarını aktaracakları bir gazete çıkaracaklar. Son kayıt tarihinin 20 Haziran olduğu etkinlik programı 16 Temmuz’da sona erecek. Hafta içi hergün 09:30-17:30 saatleri arasında yapılacak program hakkında bilgi almak için: (312) 417 77 20 numaralı telefondan ayrıntılı bilgiye ulaşılabilir.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İçindeki güneş ortaya çıksın haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı