Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İçimizdeki hainler

  Ünsal Turan / Kopenhag
  20 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 19 Ekim 2011 - 16:36

  Terör can almaya devam ediyor. Asker düşmanlarının da sayıları artıyor. Terörle sınır ötesi mücadele kadar, sınırlarımız içinde de mücadele gerektiğine inanıyorum

  Geçtiğimiz günlerde, bir toplantıya katıldım. Toplantıda gazeteci olduğunu öne süren bir şahıs, askere ve askerliğe karşı olan tutumunu açıkça ortaya koydu. Bu şahıs şu anda Türkiye’de etkin olan bir cemaatin üyesi, daha doğrusu yurtdışına gönderilmiş maşalarından sadece biri. Oysa askere ve askerliğe karşı çıkarken, Türkiye’de yaşayan ailesi ve yakınlarının, Türk ordusunun varlığı sayesinde rahat uyuduğunu, yakınlarının namusunun ve varlığının asker sayesinde korunduğunu bilmesi gerekir. Demek ki askere ve askerliğe karşı çıkarken yakınlarının varlığı, güvenliği onu ilgilendirmiyor.

   

  Söz konusu şahsın, askerliğe karşı çıkarken askerimize yönelik saldırgan ve nefret dolu sözleri beni aslında hiç şaşırtmadı, sadece üzdü. Çünkü ülkemizde ve ülke dışında Türk olduğunu söyleyip de ordumuza bu kadar düşman olan kişileri görünce, Türkiye’nin geldiği noktayaüzülüyorum.

   

  Bu cemaatin tüm üyeleri, Atatürk ilkelerini, Atatürk sevgisini kökünden yok etmek, Türkiye’de Cumhuriyet yönetimini din eksenli tek adam yönetimine dönüştürmek için var güçleriyle çaba gösteriyorlar.Bu cemaatin üyeleri “Atatürk’ü sevmek zorundamıyız?” diyerek emellerini açıkça ortaya koyuyorlar.

   

  Askerlerimizi, polislerimizi PKK çapulcularının silahlarından çıkan mermilere şehit verirken, mücadelenin sadece sınır ötesi değil, sınır içinde de yürütülmesi gerektiğini yazımın başında söylemiştim. Önce ordu düşmanları, ardından PKK’ya yardım ve yataklık yapanların temizlenmesi gerekir.

   

  Siyasetçilerimiz PKK ile mücadelenin diyalog yoluyla çözülemeyeceğini umarım anlamışlardır.

   

  Son günlerden en çok tartışılan konulardan biri Oslo’da hükümet temsilcileri ve PKK yöneticileri arasında yapılan görüşmelerdi.Neden bu konunun, sanki yeni bir konuymuş gibi ortaya atıldığını anlayamıyorum.

   

  Ben bu konuyu yıllar önce yazmıştım. Yeni bir gelişme değil ki. Norveç’in başkenti Oslo’daTürk hükümeti yetkilileri ile PKK temsilcileri arasında görüşmeler yıllar önce başladı. Yaklaşık5 yıl önce Norveç Dışişleri Bakanlığı ile yapmış olduğum görüşmede Türk makamlarının, Kuzey Irak’tan gelen PKK temsilcileri ile görüştüğü, Norveç’in de sorunun çözümünde arabulucu rolü oynamak istediği söylenmişti. Bakın, ben daha önce bu konuyu yazdım o zaman kimse bu konuyu önemsemedi.

   

  Ben diyorum ki, askerin yetkilerini geri iade edin. Askere ani hareket ve müdahale imkanı sağlayın. Araçları, evleri, insanların üzerlerini arama yetkisi tanıyın. Teröriste karşı savaşan, teröristiöldüren güvenlik güçlerini cinayetle yargılamayın. PKK’ya destek veren siyasileri ve işadamlarını tutuklayın. Bakın görün o zaman terörle mücadelede başarılı olunuyor mu, olunmuyor mu. Ama yazımın başında da söyledim, önce ordu düşmanlarının, içimizdeki düşmanların yok edilmesi gerekiyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı