Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İçeri giren hakem geri gelmez

Beşiktaş’ın yoğun ısrarlarına, federasyon yetkilisinden olumsuz yanıt geldi.Olaylar sonrası siyah beyazlı yöneticilerin bir bölümü temsilcilerle konuştu. Geri kalanları ise zemini temizletti. Ancak yapılan, “Dışarıda kimse yok. Lütfen maçı oynatın” isteği karşılıksız kaldı.

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME

* Saha temiz maçı oynatın

* İçeri giren hakem geri gelmez

BEŞİKTAŞLI taraftarlar, sahaya girince 90+2’de derbi maçın hakemi Fırat Aydınus, soyunma odasının yolunu tuttu. Hakemin gittiğini gören siyah beyazlı yöneticiler soluğu hemen koridorlarda aldı. Eğer Aydınus maçı tatil ederse, Beşiktaş hem 3-0 mağlup ilan edilecek hem de çok ağır bir cezayla karşı karşıya gelecekti.
Yöneticilerin bir bölümü maçın temsilcileriyle görüşüyor, bir bölümü de sahayı temizletmek için koşturuyordu. Protokol tribününde ise, hakemin yeniden sahaya çıkıp maçı tamamlayıp tamamlamayacağı konuşuluyordu.

İŞTE OLİMPİYAT STADI'NDA YAŞANANLAR / FOTO GALERİ

YAPILAN TEKLİF GERİ ÇEVRİLDİ

SİYAH beyazlı kulübün yöneticileri, karşılaşmanın hakemine ve temsilcilere sahayı gösteriyordu; “Saha tertemiz. Dışarıda kimse kalmadı. Lütfen gelin ve maçı oynatın.” Bir federasyon yöneticisi seslendi; “İçeri giren hakem dışarı çıkmaz.”
Bu sözler Beşiktaş’taki paniği ikiye katladı. “Karşılaşmaya devam edin” teklifine gelen yanıt yine “Hayır” oldu. Hakem Fırat Aydınus, maçı 90+2’de tatil etti. Şimdi son karar Türkiye Futbol Federasyonu’nun...


İçeri giren hakem geri gelmez

Beşiktaş tribünleri fena karıştı

BiBER GAZI KULLANILDI

BEŞİKTAŞLI taraftarların bir anda sahaya inmesi sonrasında, ortalık karıştı. Siyah beyazlı taraftarlar, olaylar devam ederken polisin gazlı müdahalesi ile karşılaştı. Bu müdahale sonrası olaylar az da olsa yatıştı.

Kale arkasından doğuya geçtiler

DERBİ öncesi kale arkası tribünlerde bulunan bazı taraftarlar, doğu tribününe (maraton) geçiş yaptı. Güvenlik güçleri bir süre sonra bu bölümlerde önlem alarak daha fazla taraftarın geçiş yapmasına engel oldu.

2 bin güvenlik Olimpiyat’a az geldi

DÜNKÜ maçta toplam 2 bin güvenlik personeli görev yaptı. Karşılaşmada bin 500 özel, 500 de polis olmak üzere 2 bin güvenlik personeli bulundu. Ancak bu rakam olayların önüne geçilmesi için yetmedi.

Doğu tribünü engellenemedi

KALE arkasından sahaya girmeye çalışan taraftarlar engellense de, doğu tribününden giriş önlenemedi. Taraftarlar, özel güvenlikleri tünele kadar kovaladı.

Basın tribününe levha attılar

OLİMPİYAT’ta olay çıkaran taraftarların bir bölümü, basın tribünündeki gazetecilere de yabancı madde attı. Tribüne atılan bir metal levha, son anda fark edilince birçok kişi yaralanmaktan kurtuldu.

İlk olarak kale arkası...

TARAFTARLAR, son dakikalarda yaşanan olayları kale arkasından sahaya girerek başlatmaya çabaladı. Ancak güvenlikler müdahale edince olay yatıştı.

Federasyon istedi kimse konuşmadı

DERBİ tatil edilince TFF, iki takımdan ricada bulundu. TFF, iki kulübün de maçın ardından herhangi bir açıklama yapmamasını istedi. Bunun üzerine karar alan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve futbolcuları ile Beşiktaş cephesindekiler herhangi bir demeç vermedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler