ÇANAKKALE HABERLERİ

İçdaş Biga Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Hizmete Girdi

IHA
22 Ekim 2015 - 14:55Son Güncelleme : 22 Ekim 2015 - 14:56

BİGA MESLEK VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ AÇILDI

IHA

İÇDAŞ tarafından kalifiye insan gücü yetişmesi için Çanakkale’nin Biga ilçesinde İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılışını yapıldı.
Yaklaşık bin metrekare arsada 5 katlı inşa edilen 14 derslik, 9 atölye, 4 laboratuvar, toplantı salonu, idari odalar, kantin ve kütüphanenin bulunduğu 500 öğrencinin eğitim göreceği okulun açılışında konuşan Çanakkale Valisi Hamza Erkal, “Çanakkale’de gelişmişlik olarak en önde olan ilçelerden birisi. Sanayi kuruluşları olarak, ticari kuruluşlar olarak çok ön planda. Ara elemana en çok ihtiyaç duyacak ilçelerden birisi. Ve bu ihtiyacı karşılayacak çok güzel bir meslek lisesi. Buradan yetişecek olan öğrenciler, edinecekleri mesleklerle, bu güzel kuruluşlarda istihdam edilecekler, kendi memleketlerinde hem ekmek kazanacaklar, hem hizmet edecekler” dedi.
AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, törende yaptığı konuşmada, “Biga’mızda da bu anlamlı yatırımı, bu güzel eğitim kurumunu görme ve açılışına katılma imkanı bulduk. Hepsiyle gurur duyuyoruz. Ancak adaşım Bülent bey buradayken söylemek isterim; Bu yatırımlarla gurur duyarken, İÇDAŞ’ın yönetimiyle, çevresiyle, vergisiyle de gurur duyuyoruz. O duyduğumuz gurur, anlattığım 4-5 ilçe değil, Çanakkale’nin tüm ilçelerine yatırım yapmayı sağlar diye düşünüyorum. O yüzden; İÇDAŞ’ın şimdiye kadar yaptıkları başımızın tacı, ancak bundan sonra da bölgemize, milletimize, devletimize çok büyük katkılar sağlayacağından eminim. Bu genç yaşımızda, siyasi hayatımızda en önemli hatıralar nedir, gururlar nedir diye baktığımızda, en önemli başlıklardan bir tanesinin de mesleki liseler önündeki engellerin kaldırılmasında imza atmak, destek olmak olduğunu gururla söyleyebilirim. Bir meslek lisesi mezunu olarak, bu açılan okulun bir meslek lisesi olması, benim için ayrıca gurur vesilesidir. İstiyoruz ki; Sanayicimizle üreticimizin buluşması, halkımızla fabrikada çalışanımızın buluşması, biz yöneticilerin en büyük hedefi olsun, gayreti olsun. İşsizlik var. Ama görüyorum, iş arayan da işçi arayan da var. Bu dengeyi kurmada en büyük etken, meslek liselerimizin sayısının artması. Bu güzel tesisin açılmasında, hepimizin şahit olduğu bu büyük yatırımın yapılmasında emeği geçen tüm çalışanlarımızı, Milli Eğitim camiamızı ve tabi ki İÇDAŞ yönetimini kutluyorum” dedi.
Okul bahçesinde düzenlenen törende konuşan İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin, “Alın terimizin emeğinizi bu memleketin bize kattığı değerleri verdiği eğitimi öğretimi işe üretime aktararak faydalı olmaya çalışıyoruz. Asıl vurgulamak istediğim, İçdaş, işte şuanda burada olan bu gençlerle bu öğrencilerle var. Mesleki eğitim öğretime büyük önem veriyoruz. Ülkemizin kalkınmasında mesleki ve teknik okulların ve buradan mezun olan öğrencilerimizin kıymetini biliyoruz, ve onlara iş imkanları için çabalıyoruz. İçdaş Çanakkale’miz için Türkiye’miz için çalışıyor. Bu topraklarda üretiyor bu topraklarda yaşayanlar için gurur veren örnek okullar, tesisler, spor alanları kurmaya, tarihi mekanlara, kazılara destek olmaya devam edecek. Bizim atalarımız bu topraklara kanlarını akıtmışlar, biz alın teri döküp bu tesisleri kurmuşuz çok mu? İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Biga’mıza Çanakkale’mize Türkiye’mize hayırlı uğurlu olsun dedi.
Konuşmaların ardından okulun açılışı yapıldı. Vali Hamza Erkal, Milletvekili Bülent Turan ve diğer davetliler, okulun atölyelerini gezerek bilgi aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden İçdaş Biga Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Hizmete Girdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 14 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İçdaş Biga Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Hizmete Girdi haberi güncellenecektir.

  ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:34
  • Guneş
   06:24
  • Öğle
   13:29
  • İkindi
   17:15
  • Akşam
   20:12
  • Yatsı
   21:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı