SAMSUN HABERLERİ

’İç Güvenlik Yasa Tasarısı’na Protesto

IHA
28.02.2015 - 19:16Son Güncelleme :

KESK, DİSK VE TMMOB ÜYELERİ

IHA

Samsun’da Kamu Emekçileri Sendikaları Federasyonu(KESK), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu(DİSK) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) üyeleri ’İç Güvenlik Yasa Tasarısı’nı protesto yürüyüşü düzenledi.
İstiklal Caddesi’nden başlayan ve Gazi Caddesi’nden devam eden yürüyüş Bulvar AVM önünde basın açıklaması ile son buldu. Grup adına basın açıklaması yapan KESK Dönem Sözcüsü Tacettin Aydın, "Bizim sıkıyönetim yasa tasarına değil, demokrasinin, adaletin, barış ve kardeşliğin tesisine yönelik düzenlemelere ihtiyacımız var. Bunun için temel hak ve özgürlükleri askıya alan bu yasa tasarısı derhal geri çekilmelidir. Demokrasiden barıştan, kardeşlikten ve insanca yaşamdan yana olan herkesi yarın çok geç olmadan toplumda var olan kutuplaşmayı daha da arttıracak, uzun süre üstümüze çöken karanlığı daha da zifiri hale getirecek olan bu yasa tasarının geri çekilmesi için mücadeleye çağırıyoruz. Mücadelemiz bu yasa geri çekilinceye kadar devam edecektir” dedi.
Basın açıklamasının ardından grup sessizce dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden ’İç Güvenlik Yasa Tasarısı’na Protesto hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 19 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ’İç Güvenlik Yasa Tasarısı’na Protesto haberi güncellenecektir.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  07:22
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:19
 • Yatsı
  18:54
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı