SİVAS HABERLERİ

İç Güvenlik Paketi Yasasına Tepki Gösterdiler

IHA
26.02.2015 - 13:49Son Güncelleme :

SİVAS EMEK VE DEMOKRASİ GÜÇLERİ ÜYELERİ İÇ GÜVENLİK PAKETİNE TEPKİ GÖSTEREREK YASASIN MECLİSTEN GERİ ÇEKİLMESİNİ İSTEDİ.

IHA

Sivas Emek ve Demokrasi Güçleri üyeleri iç güvenlik paketine tepki göstererek yasanın meclisten geri çekilmesini istedi.
Kent meydanında basın açıklaması yapan Sivas Emek ve Demokrasi Güçler üyeleri adına konuşan KESK Sivas Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Önder Doğan, “Siyasi iktidar, güvenlikçi ve zaten sınırlı olan özgürlükleri kısıtlamayı hedefleyen iç güvenlik yasası ile devlet şiddetine yasal kılıf hazırlayıp, sıkıyönetim uygulamalarını meşrulaştırmaya çalışmaktadır. İç güvenlik yasasını giderek derinleşen siyasi kaos ortamından ve iktidarın uyguladığı baskıcı, otoriter ve saldırgan politikalardan bağımsız ele almak mümkün değildir. Bizler demokrasi, özgürlük, barış, kardeşlik ve insanca bir yaşam talep ettikçe iktidar haklarımızı özgürlüklerimizi yok saymaya devam etmektedir. “dedi.
İktidarın sokağa çıkılmasını istemediğini belirten Doğan sözlerini şöyle sürdürdü:
“Demokrasiden, barıştan, kardeşlikten, insanca yaşamdan yana olan herkesi yarın çok geç olmadan, toplumda var olan kutuplaşmayı daha da arttıracak, uzun süredir üzerimize çöken karanlığı daha da zifiri hale getirecek olan polis devleti, sıkıyönetim yasa tasarımının geri çekilmesini için mücadeleye çağırıyoruz.”
Açıklamanın ardından grup üyeleri olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden İç Güvenlik Paketi Yasasına Tepki Gösterdiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 13 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İç Güvenlik Paketi Yasasına Tepki Gösterdiler haberi güncellenecektir.

  SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:31
  • Guneş
   07:14
  • Öğle
   12:28
  • İkindi
   15:04
  • Akşam
   17:22
  • Yatsı
   18:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı