İç çamaşır devinin fabrikası icradan satılık

Dinçer GÖKÇE- hurriyet.com.tr/EKONOMİ
11 Temmuz 2012 - 12:02Son Güncelleme : 11 Temmuz 2012 - 12:52

Bir dönem "Çamaşır Kralı" diye adlandırılan Mehmet Cüneyt Ayral ile Fransa’da ortak şirket kuran ancak daha sonra ortağına işkence yaptığı için yakalanan İsmail Dönmez’e ait Oba Tekstil fabrikası icradan satışa konuldu.

Oba Tekstil fabrikası iç giyim ürünleri üretiminde öne çıkan şirketler arasındaydı. Şirket üretiminin önemli bir bölümü Avrupa ülkelerine ihraç ediliyordu.

Ümraniye 2. İcra Müdürlüğü’nün yaptığı icra ihalesinin ilki 13 Temmuz’da yapılacak. İlk ihalede alıcı çıkmaması durumunda ihale 23 Temmuz’da yenilenecek.

İcraburada.com isimli icra-ihale sitesinde yer alan şartnameye göre fabrika için 9.6 milyon lira değer biçildi.

İç çamaşır devinin fabrikası icradan satılık ÇAMAŞIR KRALI AYRAL'A İŞ ORTAĞINDAN İŞKENCE

Fabrika ilk ihalede alıcı bulması taktirde 9.6 milyon liralık değerin yüzde 60’ı fiyatla, ikinci ihalede satılması durumunda toplam bedelin yüzde 40’ı değer ile satılacak.

Oba Tekstil’in patronlarından İsmail Dönmez, bir dönem ‘çamaşır kralı olarak anılan Mehmet Cüneyt Ayral ile yaşadıkları sorun ile gündeme gelmişti.

Dönmez, Ayral ile Fransa’da kurdukları tekstil şirketi iflas edince, 300 bin Euro alacağı için ortağını kaçırtıp işkence yapmış, daha sonra İsmail Dönmez ve yanındaki isimler yakalanmıştı.

 


 

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı