YOZGAT HABERLERİ

İç Anadolu Medya Toplantısı Yozgat'ta yapıldı

DHA
09 Nisan 2016 - 17:42Son Güncelleme : 09 Nisan 2016 - 17:43

İç Anadolu Medya Toplantısı Yozgat'ta yapıldı

DHA

Harun GÖKÇEOĞLU/YOZGAT, (DHA)- TÜRKİYE Gazeteciler Konfederasyonu tarafından Yozgat’ta gerçekleştirilen ‘İç Anadolu Medya Toplantısı’nda yerel basınının sorunları ele alındı.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkan Vekili Feridun Fazıl Özsoy, Galata V-Çamlık Otel'de düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, konfederasyon olarak yeni bir düşünce ile, yeni bir ilke ile, yeni bir ruhla ortaya çıktıklarını söyledi. Türkiye genelinde 8 gazeteciler federasyonu kurulduğunu belirten Özsoy, “Bu 8 gazeteciler federasyonlarını bir araya getirerek Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu'nu kurduk. Bizim iddiamız ve idealimiz, Anadolu'da yerel basını ayağı kaldırmak, meslektaşlarımızın sorunlarını çözmek. Bu konusunda çaba harcıyoruz. Bu gün burada bu çabaların bir tanesini sergileyeceğiz. İç Anadolu Gazeteciler Federasyonuna bağıl 12 ilin temsilcileri Yozgat’ta bir araya geldi ve İç Anadolu’nun tamamı burada.  Türkiye’de yerel medyanın sorunları var. Sorunları var ama sorumlulukları da var. Biz sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Türkiye devletinin bekası konusunda, Türkiye’nin daha güçlü olması konusunda yerel medyalar olarak çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu,

Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Hakan Kiracı ise, konfederasyon ve federasyon başkanlarını Basın İlan Kurumu ve Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon temsilcilerini, İç Anadolu illerinin cemiyet başkanlarını Yozgat’taki gazetecilerle buluşturup, yerel basının sorunlarını değerlendirmek istediklerini söyledi. İç Anadolu yerel basın toplantısını düzenlediklerini aktaran Kiracı, “Toplantımızın verimli görüşmelere ve hayırlı sonuçlara vesile olmasını temenni ediyorum. Yozgat’ta 8’i il merkezinde olmak üzere ilçeler dahil tüm il genelinde toplam 22 gazetemiz yayınlanmaktadır. İl genelinde de toplamda 8 radyomuz yayın yapmaktadır. 2’de televizyonumuz vardı ama şimdi maalesef yok” ded.

Ülke genelinde özellikle son yıllarda iletişim araçlarının baş döndürücü şekilde hızla geliştiğini kaydeden Kiracı, “Dizgi, baskı ve her türlü medya teknolojisi de hızla değişirken bu arada ortaya bir de sosyal medya gerçeği çıktı. Artık dünyada bir okurun bile muhabirlik yapabileceği yeni bir medya dünyası doğdu. Özetle söylemek gerekirse tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de ulusal, bölgesel ve yerel medyada eskiden hayal bile edemeyeceğimiz teknolojik gelişmeler oluştu. Son yıllarda sayıları giderek artan yazılı ve görsel medyada hemen hemen her alanda değişimler yaşandı” diye konuştu.

Toplantıda yerel medyanın sorunları dile getirilerek, çözüm öneri üzerinde duruldu. Daha sonra toplantıya katılan heyet Yozgat Belediyesi Nohutlu Tepesi'nde Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ve Belediye Başkanı Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey ile öğle yemeğinde bir araya geldi. Toplantıya, Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Mustafa Arslan, Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Başkanı Nazmi Bilgin, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu üyeleri, yerel gazete sahipleri ve gazeteciler katıldı.

(FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden İç Anadolu Medya Toplantısı Yozgat'ta yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Nisan 2016 tarihinde saat 17 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İç Anadolu Medya Toplantısı Yozgat'ta yapıldı haberi güncellenecektir.

  YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:02
  • Guneş
   05:51
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   16:41
  • Akşam
   19:38
  • Yatsı
   21:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı