KIRŞEHİR HABERLERİ

İç Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Turpçu:

IHA
17.10.2015 - 08:30Son Güncelleme :

gazeteciler cemiyeti başkanı mehmet emin turpçu havaalanı yolu ile ilgili taleplerini iletti

IHA

Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Turpçu, Kapadokya Havaalanı yolunun mutlaka yapılması gerektiğini söyledi.
Turpçu yazılı olarak yaptığı açıklamada, "Yapımı yılan hikayesine dönen Kırşehir-Tuzköy Yolu’nun mutlaka yapılmalı Kapadokya Havaalanı yolu’na en kısa sürede başlanmalı ve bu yol tamamlanmalı" ifadesinde bulundu.
Cemiyet Başkanı ve İç Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Turpçu açıklamasında, "Zamanın Başbakanı Tansu Çiller döneminde her şehire bir havaalanı projesi gündeme gelmiş ve Kırşehir’de bundan nasibini almıştı.
Kırşehir’de yapılan çalışmalar sonucu Ekizağıl Bölgesi’ne havaalanı yapılması kararlaştırılmış, fakat bir türlü sonuç alınamamıştı. Ankara Esenboğa Havaalanı Kırşehir’e 200 kilometredir. Nevşehir Kapadokya Havaalanı Kırşehir’e 86 kilometredir. Teknoloji çağında zamana karşı yarışan insanlarımız daha seri ve çabuk ulaşım istiyor. Bir milyona yakın bir çevrenin istifadesine sunulan Kapadokya Havaalanı’nın daha işler hale dönüşmesi, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray’ın kalkınmasını gelişmesini ve büyümesini sağlar.
Bu şehirlerin büyüme projelerinin başında uzaklık ön olana çıkmaktadır. Biz büyümek isteyen bu kentlerde hala otobüslerle seyahat etmek istemiyoruz. Kırşehir, Nevşehir, Aksaray büyümek istiyorsa sanayici ve iş adamları da turizm olarak da öğrenciler de çağdaş ulaşım araçlarından fazlaca istifade etmesi gerekmektedir. Havaalanı demek gelişmişlik demektir. Havaalanı demek turizm kalkınması demektir. Havaalanı demek üniversitemizin kalitesini, öğretim elemanları ve öğrencilerimizin sayısının artması demektir. Havaalanı demek sanayici ve iş adamlarımızın daha hızlı hareket edebilmesi demektir. Biz Kırşehirliler olarak bu yolun daha kısalması ve bölünmüş yol olarak yapılmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden İç Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Turpçu: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 08 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İç Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Turpçu: haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ
  KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:10
  • Guneş
   06:47
  • Öğle
   12:40
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:11
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı