« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İbrahim'den Aragones'e destek

İspanya La Liga'da forma giyen Ibrahim Kaş, Luis Aragones'in çok iyi antrenör olduğunu, sadece biraz zamana ihtiyacı olduğunu söyledi.

Canan KAYA, Madrid DHA
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe'nin Arsenal karşısında aldığı mağlubiyet ve Aragones'in durumu ile ilgili Ispanyol basının sorularını yanıtlayan Kaş, Fenerbahçeli taraftarlara ve kulüp yönetimine sabırlı olmalarını tavsiye etti.

Kaş, "Şimdi Türk basını ve taraftarlar Luis'in gitmesini istiyorlar. Ancak Luis çok iyi bir hoca ve bence çok daha iyi olacak. Fenerbahçede oynayan arkadaşlarımla konuştuğumda bana hep Luis'in çok iyi bir hoca ve aynı zamanda oyuncuların babası gibi olduğunu söylüyorlar. Türkiye'de insanlar çok iyi düşünmeli ve karar vermeliler. Luis çocuk değil, üstelik şampiyon İspanya'nın antrönürüydü ve çok iyi padece zamana ihtiyacı var" sözleriyle Aragones'i savundu.

Futbol fanatizminin Türkiye'de İspanya'ya göre daha yoğun olduğunu vurgulayan eski Beşiktaşlı oyuncu, "Türkiye'de eğer kazanırsan dünyanın en iyisisin, kaybedersen en kötüsü. Burada çok daha rahatım çünkü ispanyollar bunun sadece bir oyun olduğunu biliyorlar. Türkiye'de derbi oynayıp kaybettiğinizde o gece dışarı çıkamazsınız" değerlendirmesinde bulundu.

İbrahim Kaş ayrıca, La Liga'da oynamanın çok daha zor ve mücadele gerektirdiğini dil sorunu gibi bir takım sorunların ispanyol ekibe adapte olmasını geciktirdiğini bu yüzden ispanyolca öğrenmeye başladığını sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz