« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İbrahim Üzülmez'in yolu Beşiktaş'la ayrıldı

Beşiktaş'ın ligde Ankaragücü ile yaptığı maçın devre arasında takım arkadaşı İbrahim Toraman'a yumruk atan İbrahim Üzülmez'in sözleşmesi siyah-beyazlı kulüp tarafından feshedildi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

İBRAHİM BUNLARI HAK ETMEDİ

Beşiktaş Kulübü, resmi internet sitesinden Üzülmez'le ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"13 Şubat 2011 tarihinde oynanan MKE Ankaragücü - Beşiktaş müsabakasının devre arasında soyunma odasında futbolcumuz İbrahim Üzülmez'in sebebiyet verdiği sportmenliğe aykırı davranış neticesinde, teknik heyetimizin verdiği rapor ve durum Yönetim Kurulumuz'un bugün olağanüstü yaptığı toplantıda değerlendirilmiş ve İbrahim Üzülmez'in sözleşmesinin feshedilerek kulübümüz ile olan ilişkisinin kesilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

<ınput value="1750" type="hidden" name="pollID"><ınput value="1" type="hidden" name="pollVoted">
İbrahim Üzülmez'in gönderilmesi doğru karar mı?
<ınput value="101441" type="radio" name="pollchoice">Doğru karar
<ınput value="101442" type="radio" name="pollchoice">Yanlış karar
<ınput style="WIDTH: 80px; FONT-FAMILY: Verdana; HEIGHT: 20px; FONT-SIZE: 12px" onclick="return validateanket1750();" value=" Gönder " type="submit" name="anket">

OLAYIN PERDE ARKASI

Beşiktaş Kulübü'ne yakınlığıyla bilinen haber1903.com'un haberine göre İbrahim Üzülmez'le İbrahim Toraman arasında geçen olay şu şekilde gelişti;

Devre arası futbolcular soyunma odasına girdiğinde kapıdan bir hışımla içeri giren İbrahim Üzülmez, soyunma odasında bağırıp çağırır. Sonrasında hızını alamayarak ayakkabılarını çıkarmaya çalışan Toraman'ın yanına gelen Üzülmez, kendisine küfür ettiğini iddia ederek İbrahim Toraman'a iki tane yumruk atar. O sıralarda soyunma odasında ortalık karışır. Olayın şaşkınlığını yaşayan Schuster, hemen oyundan İbrahim Üzülmez'i alır ve yerine İsmail Köybaşı'nı dahil eder. İfadelerine göre özellikle yabancı futbolcular yaşanan gerginlikten oldukça etkilenirler..

Karşılaşmanın sonrasında Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu olayı araştırır,  tüm futbolcularla ve teknik kadroyla tek tek konuşur. Yöneticiler, Toraman'ın suçu olmadığını ve Üzülmez'e küfür etmediğini öğrenir. Daha sonra Üzülmez ile birebir görüşme yapan yöneticilere emektar kaptan suçunu itiraf eder. Tüm suçun kendinde olduğunu ve hatasını kabul eden Üzülmez, arkadaşlarından özür dilediğini, Toraman'dan da özür dilemek istediğini ancak onu bugün göremediğini yöneticilere iletir. Durumu değerlendiren yöneticiler, Üzülmez'in haksız olduğuna karar verir ve tüm alacaklarını vermek kaydıyla Kaptan'ın sözleşmesini fesheder.

İBRAHİM ÜZÜLMEZ KİMDİR

İbraihm Üzülmez henüz 16 yaşındayken Gönenspor'a transfer oldu. Üzülmez burada kendini geliştirdikten sonra sırasıyla; Kardemir Karabükspor, İskenderun Demir Çelik SK ve Amasyaspor gibi külüplerde forma giydi. Ardından Gaziantepspor`a transfer oldu. Burada önceki sezonlarına göre istikrarlı maçlar çıkaran İbrahim, büyük hayalini gerçekleştirdi ve 2000-2001 sezonunun transfer döneminde Beşiktaş´a transfer oldu.

Tecrübeli oyuncu 2008-2009 sezonunda Beşiktaş´tan takım arkadaşı olan İbrahim Toraman ile kavga edip kadro dışı kaldı. Her ikisi de daha sonra affedildi ancak bu olaydan sonra İbrahim Üzülmez Beşiktaş'taki kaptanlığını  kaybetti. Sezonunun son haftasındaki Denizlispor-Beşiktaş mücadelesinde teknik direktör Mustafa Denizli Üzülmez'e bir jest yaparak, oyuna alırken tekrar kaptanlık pazubandını verdi ve şampiyon takımın kaptanı olarak oyuna dahil etti.

Son olarak 23 Haziran 2009 tarihinde Siyah-Beyaz'lı kulüple 1 yılı opsiyonlu olmak üzere, 2 yıllık mukavele imzalayan tecrübeli oyuncu displinsiz davranışları nedeniyle siyah-beyazlı kulüpten ayrılmak zorunda kaldı.

İbrahim Üzülmezin yolu Beşiktaşla ayrıldı

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler