Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İbrahim Toraman: Galibiyet taraftarla barıştırır

Beşiktaş'ın milli futbolcu İbrahim Toraman, Fenerbahçe maçını kazanmaları halinde bu sezon bir hayli üzdükleri siyah-beyazlı taraftarları mutlu edeceklerini ve barışmış olacaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş'ın milli futbolcu İbrahim Toraman, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'ndaki maçta yaşanılanların hatırlandığında, hafta sonundaki karşılaşmanın ne denli heyecanlı geçeceğinin tahmin edilebileceğini vurgulayarak, ”Fenerbahçe maçında oynayamayacak olmak beni kahrediyor” dedi.

Sakatlığı nedeniyle pazar günü oynanacak Fenerbahçe derbisinde takımındaki yerini alamayacak olan İbrahim, kendisine ait internet sitesinden yaptığı açıklamada, şöyle dedi: “Bu maçta oynayamayacak olmak beni kahrediyor. Böylesi önemli maçları tribünden ya da televizyondan izlemek adeta bir işkence haline geliyor. 90 dakika tıpkı sahada gibi, kafanızda sanal olarak bu maçı oynuyorsunuz. Neredeyse sahadaki kadar da yoruluyorsunuz, ama hiçbir şey o yeşil sahada aldığınız hazzı vermiyor. Hele bir de galip gelirseniz, değmeyin futbolcunun keyfine. Umarım hafta sonu bu keyfi yaşayan futbolcular benim takım arkadaşlarım olurlar.”

'KAZANIRSAK TARAFTARIMIZLA BARIŞACAĞIZ'

Fenerbahçe maçını kazanmaları halinde bu sezon bir hayli üzdükleri siyah-beyazlı taraftarları mutlu edeceklerini ve onlarla barışacaklarını vurgulayan İbrahim, Fenerbahçe'nin kazanması halinde ise Turkcell Süper Ligi'nde şampiyonluk yolunda büyük bir adım daha atmış olacağını ileri sürdü.

Toraman, maçın beraberlik ile bitmesi durumunda ise Fenerbahçe'yi takip eden Galatasaray'ın mutluluk çığlıkları atacağını savunarak, ”Benim her iki takım taraftarlarından da bir ricam var. Sonuç ne olursa olsun futbolun bir oyun, bir yarışma olduğu unutulmasın. Fair-play çerçevesinde centilmence bir maç olsun. Sonuçta da dostluk kazansın” ifadesini kullandı.

Taraftarlara centilmenlik mesajları da veren Toraman, sözlerini şöyle tamamladı: “Her taraftar şunu mutlaka diyebilmeli, (Ezeli rakibim iyi ki varsın). Eğer Beşiktaş olmasa Fenerbahçe, Fenerbahçe olmasa Galatasaray, Galatasaray olmasa Beşiktaş olmazdı. Elbette fiziken olacaklardır. Fakat o zaman ne bu lezzet, ne de bu keyif olurdu. Dedelerimizin başlattığı bu ezeli rekabet Türkiye'de futbol olduğu müddetçe olacak. İki takım arasındaki tatlı rekabet, torunlarımıza da taşınacak. Futbolu güzelleştiren de bu olsa gerek.”

Bunları da Beğenebilirsiniz