« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İbrahim Kutluay yuvaya döndü

Fenerbahçe Ülker, milli oyuncu İbrahim Kutluay ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Beş sene daha oynamak istediğini belirten Kutluay, “Basketbol hayatımı Fenerbahçe'de noktalayacağımı söylemiştim. Yuvama döndüğüm için çok mutluyum" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İbrahim, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda gerçekleştirilen ve Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Fenerbahçe Ülker Basketbol İcra Kurulu Üyesi Aydın Acun ile Fenerbahçe Ülker Menajeri Nedim Karakaş'ın da hazır bulunduğu törende kendisini 3 yıllığına sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, imza töreni sonrası yaptığı açıklamada, İbrahim'in kulübüne kavuştuğunu belirterek, ”Fenerbahçe camiası İbrahim'in takımına dönmesi nedeniyle çok mutlu. İbrahim, Fenerbahçe'ye uzun yıllar hizmet edecek ve daha sonra da kulüpte ağabey olarak kalacak” dedi.

İBRAHİM: YUVAMA DÖNDÜM

İbrahim Kutluay ise basketbola 12 yaşında Fenerbahçe basketbol okulunda başladığını hatırlatarak, “14 yıl bu takımın formasını giydim. (A) takımda kaptanlığa kadar yükseldim. Hayatım boyunca Fenerbahçeliliğimden gurur duydum. Tuttuğum takımın formasını taşımaktan da mutluluk duydum. Yuvama döndüğüm için çok mutluyum” diye konuştu.
Fenerbahçe'den ayrılırken, döneceğini söylediğini hatırlatan İbrahim, “Basketbol hayatımı Fenerbahçe'de noktalayacağımı söylemiştim. Fenerbahçe'ye dönmemi sağlayan sayın başkanımız Aziz Yıldırım, asbaşkanlarımız Mahmut Uslu ve Murat Özaydınlı, antrenörümüz Aydın Örs, taraftarlarımız, divan başkanımız Yüksel Günay ve Ülker camiasına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“ŞAMPİYON OLACAĞIMIZA İNANIYORUM”

İbrahim Kutluay, Fenerbahçe Ülker olarak başarılar yaşayıp, şampiyon olacaklarına inandığını söyledi.
Bu kadroda bulunmaktan son derece mutlu olduğunu anlatan İbrahim, ”Amacımız 100. yılda her branşta olduğu gibi basketbolda da Fenerbahçe'yi layık olduğu yerlere taşımak, şampiyonluklar yaşatmak ve büyük Fenerbahçe taraftarını sevindirmek. Bunun için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

“5 SENE DAHA OYNARIM”

Çok iyi bir profesyonel olduğunu düşündüğünü ve çalışmayı sevdiğini anlatan İbrahim, “Kendime iyi baktığım için 5 sene daha basketbol yaşantıma devam etmek istiyorum. Bundan sonraki basketbol hayatıma Fenerbahçe'de devam edeceğim” dedi.

İbrahim, basketbolu bıraktıktan sonra da Fenerbahçe'ye hizmet etmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.
Fenerbahçe Ülker Basketbol İcra Kurulu Üyesi Aydın Acun da İbrahim'in Fenerbahçe-Ülker birleşmesindeki simge isimlerden biri olduğunu vurgulayarak, “İbrahim doğuştan Fenerbahçeli ve geçen sene şampiyon Ülkerspor'un kaptanıydı. Önümüzdeki senelerde başarılarının artarak devam edeceğini ve Fenerbahçe Ülker'e yeni başarılar getireceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

İbrahim Kutluay, imza töreninden sonra Fenerbahçe formasını giyerek, basın mensuplarına poz verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz