« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İbrahim Kutluay: Son durak F.Bahçe

Japonya'da yapılacak Dünya Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek (A) Milli Takım'ın kaptanı İbrahim Kutluay, Mehmet Okur, Hidayet Türkoğlu ve Kerem Tunçeri gibi tecrübeli oyuncuların yokluğunda, milli takımdaki yükünün daha da arttığını söyledi. Kutluay, basketbolu F.Bahçe'de bırakacağını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

İbrahim, takıma gelmeyen arkadaşlarının kalitesinin tartışılmaz olduğunu belirterek, “Burada olsalardı gücümüze güç katacaklardı. Ama onlar çeşitli sebeplerden dolayı yanımızda yoklar. Kimisi sakatlığından, kimisi de hazır olmadığından dolayı burada değil. Ama burada olmaları gerektiğini düşünüyorum. Ama maalesef yoklar” dedi.
Bundan sonra, takıma katılmayanlar dışında da iyi bir ekip olduklarını gösterip, daha farklı özelliklerini sahaya yansıtarak, maçlarını kazanmaya çalışacaklarını kaydeden İbrahim, şunları söyledi: “Daha savaşçı, daha mücadeleci, sahada her zaman kazanma isteği ön planda olan ve birbirine her zaman destek olan oyunculardan kurulu bir takımı sahaya yansıtıp, maçları kazanmaya çalışacağız. Benim üzerimde de farklı sorumluluklar var. Saha içindeki yüküm daha da arttı. Ama saha dışındaki görevim daha da zor. Çünkü buraya gelen birçok arkadaşımıza saha içinde ve saha dışında örnek olmak durumundayım. Onlara hem tecrübelerimi aktarıp, hem de saha içinde ve dışında iyi birer basketbolcu olmaları yönünde önerilerde bulunmak ve tecrübelerimi aktarmak gibi görevim var.”

“SEVGİ VE SAYGININ OLDUĞU BİR TAKIM YARATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Şampiyonadaki maçların mücadele edilmeden kazanılmadığını ifade eden milli oyuncu, “Herkes sahada savaşan ve mücadele eden bir takım istiyor. Daha önceki turnuvalarda bunu yapamıyorduk. Zaman zaman, tek tek maçlarda yapabiliyorduk. Ama şampiyona geneline yayamıyorduk. Japonya'daki şampiyonada, her maç sahada savaşan, mücadele eden, hiçbir zaman maçı bırakmayan, geriye düştüğü anda bile mücadelesini yapan ve birbirine sevgi ve saygılı olan bir takım yaratmayı amaçlıyoruz” dedi.

Türk halkının arzuladığı takımın da bu olduğuna inandığını vurgulayan İbrahim Kutluay, “Çünkü onlar da sahada kaybettiğimiz gün takım halinde kaybedip, maçı hiçbir zaman bırakmadan mağlup olduğumuzu görmek ister. Zaten her maçı kazanacak yeteneğe sahibiz, bundan sonra mücadele olgusunu ön plana çıkarmamız gerekiyor” diye konuştu.

“SON DURAK FENERBAHÇE”

Ülkerspor'un Fenerbahçe ile birleşmesinin ardından yetiştiği ve yıldızının parladığı kulübüne geri dönen İbrahim, son durağının Fenerbahçe olacağını dile getirdi.

Basketbol hayatında arzu ettiğinin bu olduğunu ifade eden İbrahim, ”5 yıl daha oynamayı planlıyorum. Son durak Fenerbahçe. Hem 100. yılında Fenerbahçe'de oynamaktan, hem de kariyerimi sarı-lacivertli takımda noktalamaktan son derece mutluyum” dedi.

Ülker'in ciddi bir sponsorluk desteği olduğunu vurgulayan tecrübeli oyuncu, sözlerini şöyle tamamladı:  “Bu birleşme hem Türk basketboluna, hem de Avrupa basketboluna son derece olumlu yansıyacaktır. Fenerbahçe'nin çok büyük seyirci kitlesi var. Türkiye'nin en büyük seyirci kitlesine sahip bir kulüp. Ülker de büyük bir grup. Bu grubun Fenerbahçe'nin arkasında olması Türk basketboluna büyük değerler sağlayacaktır. İnşallah Fenerbahçe olarak hem Türkiye'de, hem de Avrupa Ligi'nde arzu ettiğimiz başarılara ulaşırız. Taraftarların beklentisine bu sene yanıt vereceğimizi umuyorum. Hem futbolda, hem basketbolda Fenerbahçe 100. yılında şampiyonluk kupasını kaldıracak.”


Bunları da Beğenebilirsiniz