« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İbrahim Kutluay: İyi hazırlanırsak, gruptan kolay çıkarız

(A) Milli Erkek Basketbol Takımı oyuncuları, Japonya'da yapılacak 2006 Dünya Şampiyonası için umutlu konuştu.Japonya'da, dün yapılan kura çekimi sonucunda Brezilya, Avustralya, Katar, Yunanistan ve Litvanya ile birlikte (C) gurubunda yer alan A Milli Takım'ın oyuncularının ortak görüşü, gruptan çıkılabileceği yönünde oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İBRAHİM:“KENDİ PROBLEMLERİMİZİ AŞMAMIZ ÖNEMLİ”

(A) Milli Takım Kaptanı İbrahim Kutluay, Basketbol Federasyonu'nun resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, kolay olmayan bir gruba düştüklerini belirterek, şunları söyledi:
“Çok zor bir guruba düştük, bu bir gerçek. Grubun zor veya kolay olması aslında çok önemli değil bizim için. Bizim kendi problemlerimizi aşıp, oynayacağımız basketbol önemli. Japonya'da iyi mücadele edip, çalışma periyodunu sorunsuz geçirirsek, guruptan çok rahat çıkarız. Dediğim gibi sorun rakiplerimizde değil, bizim içimizde. Bunu hallettiğimizde iyi derece alacağımıza inanıyorum.”

KEREM GÖNLÜM: “GRUPTAN ÇIKARIZ”

Avrupa şampiyonasında beklenen dereceyi elde edemediklerini dile getiren Efes Pilsen'in milli oyuncusu Kerem Gönlüm ise “Kolay bir guruba düştüğümüz söylenemez, ama artık son Avrupa şampiyonasındaki başarısızlığımızı unutup iyi şeyler yapmamız gerektiğine inanıyorum. Grupta Katar, Avustralya ve Brezilya bizim yenebileceğimiz takımlar, Litvanya ve Yunanistan da ekoller, ama yine de bir üst tura çıkarız” şeklinde konuştu.

KAYA: “AMAÇSIZ GİTMEYİZ”

Türk Milli Takımı'nın böylesine büyük organizasyonlarda hiçbir zaman iddiasız olmadığını ifade eden Efes Pilsenli Kaya Peker de gruptan çıkmayı amaçlayacaklarını belirterek, “Grup göründüğü kadarıyla zor. İlk hedefimiz gruptan çıkmak olacaktır. Herkes her şeyin bilincinde artık. Avrupa şampiyonasında başarılı olamadık, ama Türk Milli Takımı, Japonya'ya amaçsız gitmeyecektir. Mutlaka gruptan çıkmaya çalışacağız” diye konuştu.

ENDER: “TÜRK HALKINA LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Efes Pilsen'in milli oyuncusu Ender Arslan da (C) grubunun turnuvadaki en zorlu gruplardan biri olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Son Avrupa şampiyonu Yunanistan ve ondan önceki Avrupa şampiyonu Litvanya, grubumuzda yer alıyor. Brezilya ve Avustralya da iyi basketbol oynayan ülkeler. Bu turnuva bizim için çok önemli. Zorlu bir grup olmasına rağmen, elimizden geleni yaparak Türk halkına layık olmaya çalışacağız.”
Geçen yıl Genç Milli Takım ile Avrupa ikinciliğini yaşayan ve ardından ayağının tozu ile (A) Milli Takım kampına katılan genç oyuncu Cenk Akyol ise yaptığı açıklamada, “Son Avrupa şampiyonasında kötü bir sonuç aldık. Zor bir guruba düştük, ancak en iyisini yapmaya çalışacağız. Gruptan çıkarız diye düşünüyorum” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz