« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İbrahim Kutluay imzaya gitti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

AEK takımı ile yollarını ayırdıktan sonra Panathinaikos ile anlaşan İbrahim Kutluay, sözleşme imzalamak üzere Yunanisytan'a gitti. İbrahim, Yunan takımı ile 2 yıllık sözleşme imzalayacak.

32. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası hazırlıkları için milli takım kampında bulunan ve teknik heyetten izin alarak Yunanistan'a giden İbrahim,, Yunan takımıyla sözleşme imzaladıktan sonra, 8 Temmuz Pazar günü Almanya'ya geçerek, milli takım kampına katılacak.

İBRAHİM: "AVRUPA'NIN İYİ KULÜPLERİNDEN BİRİSİYLE ANLAŞTIM"

Basketbol kariyerini Yunanistan'da sürdürecek olan İbrahim, Panathinaikos'un Avrupa'nın en iyi kulüplerinden biri olduğunu söyledi.

Yunanistan'a hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan başarılı oyuncu, Panathinaikos ile 2 yıllığına anlaştığını ve sözleşme imzalamak için gittiğini belirterek, "Panathinaikos basketbola çok yatırım yapan bir takım. 2 yıl önce Avrupa Ligi'nde şampiyon olmuştu. Geçen sezon da Suprolig'de final oynamıştı. Büyük bir takımla anlaştığım için çok mutluyum. Hedefim burada da başarılı olmak ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek" diye konuştu. (aa)


Bunları da Beğenebilirsiniz