GeriFutbol İbrahim Kaş'tan çok sert açıklamalar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İbrahim Kaş'tan çok sert açıklamalar

İspanya’nın Getafe takımında oynayan ancak geride kalan sezonu Beşiktaş’ta kiralık olarak geçiren İbrahim Kaş, bir yıllık süreçte kendisine büyük haksızlıkların yapıldığını söyledi.

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan İbrahim Kaş, geçirdiği trafik kazasında ölümden döndüğünü; ancak bir tek Beşiktaşlı yöneticinin kendisini arayıp geçmiş olsun demediğini belirterek, “Cumhurbaşkanımız geldi; ‘geçmiş olsun’ dedi. Fatih Terim hocamız geldi. Futbolcu arkadaşlar geldi; ama ne Mustafa Denizli ne de yöneticiler beni arayıp geçmiş olsun dediler; çok üzgünüm” dedi.

Sık sık özel hayatıyla gündeme getirildiğini dile getiren İbrahim Kaş, “Hakkımda yalan haber yaptırdılar. Serdar Özkan ile sürekli kumar oynadığımı iddia ettiler. Bunu yazan gazeteciyle konuştum. Bu haberi kendisine bir yöneticinin teker teker, kelime kelime yazdırdığını söyledi. Sonra da bu yalan haber üzerinden bize ceza verdiler. Bu yönetici hâla görevde” şeklinde konuştu.

İşte İbrahim Kaş’ın gündeme damgasını vuracak açıklamaları:

GETAFE’DE 11’DE OYNAYACAĞIM

Genç futbolcu bu sezon Getafe'de ilk 11 oynayacağını ve rahat bir sezonun kendisini beklediğini söyleyerek; " Benim için en zor olan sene ilk sezondu; o ilk sezonu atlattım. İspanyolca’yı da anlaşabilecek düzeyde öğrendim. O ilk seneyi atlattım. Şu an daha rahat bir sezon beni bekliyor. Yerimde oynayan bir tanesi 34, diğeri 36 yaşında olan futbolcular; ikisi de defansın ortasında oynuyor. Bir tanesi ülkesi Arjantin’e dönüyor; diğeri futbolu bırakıyor. Teknik direktörüm bu sene beni 11’de oynatmayı düşündüğünü söyledi" dedi.

ÖLÜMDEN DÖNDÜM BEŞİKTAŞLI BİR YÖNETİCİ ARAYIP GEÇMİŞ OLSUN DEMEDİ

Kaş, geçirdiği trafik kazası sonrası kendisini aramayan, ilgilenmeyen Beşiktaşlı yöneticilere sitem ederken; " Getafe’li yöneticiler beni sürekli arayıp, sordular. Kaza yaptığım gün de hemen aradılar. Sürekli kontak halindeydik. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, beni ziyarete geldi. Fatih Terim hocamız ziyarete geldi, futbolcu arkadaşlarım geldi; ama beni üzen Beşiktaş Kulübü’nden ne bir yönetici ne de Mustafa Denizli beni aradı. Bir geçmiş olsun demediler. Kırgın değilim; ama üzgünüm. Ben gerçekten ciddi bir kaza geçirdim. Bir telefon açıp, “Geçmiş olsun evladım” diyebilirlerdi. Bir bildikleri vardır" dedi.

MUSTAFA DENİZLİ’NİN AÇIKLAMASINA SADECE GÜLDÜM

İbrahim Kaş eski hocası Musta Denizli'ye de sitem ederek; " Diyecek bir şey bulamıyorum; ne olursa olsun insanız; bu sağlık meselesi… Ben ölümden dönmüşüm; Mustafa Denizli, “İbrahim sorumsuz davranıyor” diye bir açıklama yaptı. Buna güldüm ben açıkçası. Bu saygısızlık olarak algılanmasın, yadırgadım. Kötü hissetim. Çünkü ben onun her dediğinde çıkıp oynadım. Sakatım diyerek ya da başka bir gerekçeyle isteğini geri çevirmedim. Saygısızlık da yapmadım ona karşı. Bu davranışı hak etmemiştim" dedi.

STOPER OLMAMA RAĞMEN SAĞ BEKTE OYNATTILAR YİNE DE BAŞARILI OLDUM

Genç defans oyuncu asıl yerinin stoper olduğunu ama sürekli sağ bekte görev aldığını hatırlatarak; " Ben geride kalan süreçte Beşiktaş’ta 28 tane maç oynadım. Mevkiimde oynamama rağmen, iyi bir performans sergiledim. Sadece Kasımpaşa maçında hata yaptım. 1 tane gol yedirdim bu takıma. Buna rağmen sürekli eleştirildim. Ayrıca Denizli, beni Beşiktaş’a çağırdığında kendisine “Benim yerim sağ bek değil, stoper; ama sıkıştığınız zaman sağ tarafta savunma oyuncusu gibi görev yapabilirim” demiştim. Sürekli sağ bekte görev verdi. 28 maçın 15’inde sağ bekte görev yaptım. Bütün gücümle oynadım; ama yine ben eleştirildim" dedi.

BEŞİKTAŞLI BİR YÖNETİCİ HAKKIMIZDA YALAN HABER YAPTIRDI

İbrahim Kaş, kendisi ve Serdar Özkan'a çok haksızlık yapıldığını, bir yöneticinin haklarında yalan haber yazdırıp, ceza kestiklerini söyleyerek çarpıcı açıklamalar yaptı; " Beşiktaş Kulübü’nde nedense bir Serdar Özkan bir de İbrahim Kaş özel hayatıyla eleştiriliyor. Altyapıdan gelirken ne kadar sıkıntı çektiğimizi bilmiyorlar. Bize sahip çıkmaları gerekirken, basında bizi eleştirdiler. Haksızlık yaptılar, hakkımızda yalan söylediler. Kumar oynadığımızı iddia ettiler. Çok komik bir biçimde. Bu haberi yapan kişiyi aradık. Kendisine bunu kelime kelime, teker teker Beşiktaşlı bir yöneticinin yazdırdığını söyledi. Haberi yapan gazeteci yöneticinin ismini de verdi. İsterseniz yüzleşelim” dedi. Daha sonra yöneticinin yazdırdığı bu doğru olmayan haber esas kabul edilerek bize ceza kestiler. Elimize yazılı kağıt geldi. Bu yönetici şu anda görevde. Tam anlamıyla şok olduk. Bu muameleye nasıl maruz kalıyoruz anlayamıyorum. Biz Beşiktaş’ın çocuğuyuz. Altyapısından çok sıkıntılar çekerek geldik. dedi.

KİRALIK OLARAK GELMEMİ DENİZLİ İSTEDİ AMA GERİDE KALAN SEZONDA HAKSIZLIĞA UĞRADIM

Haksızlığa uğradığını söyleyen Kaş, psikolojik olarak rahatsızladığı söyledi; " Geçen sezon Mustafa Denizli benim kiralık olarak alınmamı istedi. Bana böyle bir teklif geldi.  Şampiyonlar Ligi’nde bütün maçları oynadım, Beşiktaş’ta oynamak zaten benim için çok büyük bir gurur vesilesi. Ama geride kalan sezonun benden götürdükleri de azımsanamaz. Psikolojik olarak rahatsızlandım. Elbette ki bizim de hatalarımız da vardır; ama haksızlığa uğradık."dedi.

MEHMET TOPAL’LA DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLACAĞIZ, GETAFE’DE SCHUSTER’İ ÇOK SEVİYORLAR

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Bernd Schuster hakkında da bilgiler veren Kaş, Getafe'deki takım arkadaşarının Schuster'den övgüyle bahsettiklerini söylerken; " Mehmet Topal benim ikinci ligden arkadaşım. İlk seneyi başarılı atlatırsa kalıcı olur. Onunla sık sık haberleşeceğiz, birbirimize destek olacağız. Getafe’de herkes Bernd Schuster’den övgüyle bahsediyor. Futbolcular kendilerine çok arkadaşça yaklaştığını söylüyorlar. Kim hak ederse onu oynatıyor diyorlar. Herkes pozitif konuşuyor" diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle