« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İbrahim Kaş: Devler Ligi'nde Bizi yenecek takım yok

Beşiktaş'ın genç savunma oyuncusu İbrahim Kaş, gerçek güçlerini ortaya koymaları halinde Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkacaklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Cola Turka ile futbolcu günlüğünün konuğu olan İbrahim Kaş, gruptaki ilk maçta Olympique Marsilya'ya şanssız bir şekilde yenildiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Biz çok güçlü bir takımız. Marsilya maçında rakibin bize gol atmak gibi bir niyeti yoktu. Topu alıyoruz, tekrar rakibe veriyoruz, çok top kaybettik. Bizden daha iyi olsalar gam yemeyeceğim. Şans meselesi bu iş; aynı korneri biz kullansak, top yine direkten dönse, orada bizden birinin önüne düşmezdi. Açıkçası gücümüzü ortaya koyarsak ben bizi grupta yenebilecek takım olduğunu düşünmüyorum. Biz yeter ki gücümüzün gereklerini yerine getirelim, kendine güvenen bir takım olarak oynayalım, bu gruptan çıkarız.”

“RİCARDİNHO'YA NASIL DAVRANIYORSA, BAŞKASINA DA AYNI DAVRANIYOR”

İbrahim Kaş, teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile ilgili soruyu ise şöyle yanıtladı:

“Ertuğrul hoca bizim için bir avantaj. Sheriff maçında Serdar Özkan ve beni oynatmıştı. Bu her teknik adamın cesaret edemeyeceği bir karar. Hocamızın bizim için çok büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. İyi oynadığın zaman arkasının geleceğini biliyorsun. (İdmanda oynadığını oyna, ben senden ekstra bir şey istemiyorum) diyerek güven veriyor. Genç bir oyuncunun yanına hocasının gelip başını okşaması inanılmaz bir şey; dünyayı versen o kadar sevindiremezsin. Bunu sadece bana değil, herkese yapıyor, Ricardinho'ya nasıl davranıyorsa, bir başkasına da aynı şekilde davranıyor.”

İlk kez Sheriff maçında ilk 11'de sahaya çıktığının hatırlatılması üzerine İbrahim Kaş, “Yapabilecek miyim diye bir tereddüt yaşamıştım. Hazırlık kampında yaptığımız maçlarda çok iyi oynuyordum; acaba kamptaki gibi devam eder miyim diye düşünüyordum. Hafif bir takımla oynadık ama riskli bir maçtı sonuçta. Ne olursa olsun bir eleme maçıydı. Hata yapmak gibi bir şansın yok. Bir hata yapsam herkes suçlayan gözlerle bana bakacak diye düşünüyordum. Zaten o maçlarda oynadın oynadın, yoksa bir daha hayatta olmaz. Fakat ben o gün iyi oynadığımı düşünüyorum. İlk defa 11'de oynamama rağmen sırıtmadım bence” şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz