Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İbrahim Kalın: Ferguson’da hendek kazılmadı ama sokağa çıkma yasağı vardı

  Erdinç ÇELİKKAN / ANKARA
  16.09.2015 - 02:03 | Son Güncelleme: 16.09.2015 - 02:03

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, son günlerde Cizre’deki operasyonlara dönük eleştirilere ABD’de Ferguson’da yaşananları örnek göstererek yanıt verdi.

  Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bilgilendirme toplantısı yapan Kalın, şu mesajları verdi:

  “Terör örgütünün özellikle Cizre gibi yerlerde yaptığı girişimlere hiçbir demokratik ülkede müsamaha gösterilemez. Nitekim güvenlik kurumlarımız, bu konuyla ilgili kararlı mücadele vermiştir. Burada zaman zaman ulasal ve uluslararası basında yaşanan hadiselerle ilgili abartılı, yalan yanlış haberlerin yayıldığını görüyoruz. Böyle bir güvenlik zafiyetinin ortaya çıkmaması için güvenlik güçlerimiz kanunlar içerisinde gerekeni yapmıştır. Burada mukayese yapmak gerekirse Ferguson’da yaşananlar ibret verici bir tablo ortaya çıkardı. Ferguson’da kimse hendek kazmamıştı, sokaklarda eli silahlı teröristler, canlı kalkanlar yoktu. Evlere, sokak aralarına, okullara, ibadet yerlerine gizlenmiş teröristler yoktu. Ama orada kamu düzeni için ne tür tedbirler alındığını, sokağa çıkma yasağı dahil her tür adım atıldığını gördük. Türkiye de vatandaşlarının can ve mal güvenliğini sağlamak için üzerine düşen görevi yerine getirmiştir, getirmeye devam edecektir.
  Halkın oylarıyla seçilmiş bir Cumhurbaşkanımız var şu anda. Bazen muhtarla buluşma olur, hitap şeklinde olur, vatandaşla buluşma şeklinde olur. Biz Cumhurbaşkanımızın halka buluşmasını, siyasi faaliyetin içinde yansıtılmasını çok yanlı olarak değerlendiriyoruz. Halkımız seçmiştir, halkımızla iç içedir, buluşmaya, görüşmeye devam edecektir. Yurtiçi olur yurtdışı olabilir.”   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı