« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İbrahim Hacıosmanoğlu PFDK'ya sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nu bugün yaptığı yazılı açıklama sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk etti.

hurriyet.com.tr / AA
SON GÜNCELLEME

PFDK'dan yapılan yazılı açıklamada Hacıosmanoğlu'nun PFDK'ya sevki şöyle açıklandı;

"TRABZONSPOR A.Ş. Kulüp Başkanı İBRAHİM ETHEM HACIOSMANOĞLU'nun, 30.12.2014 tarihinde "Trabzonspor A.Ş. Kulübü resmi internet sitesinden yapılan sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle 30.12.2014 tarihinden itibaren tedbirli olarak Futbol Disiplin Talimatının 38. maddesi gereği PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."


"ADALETTEN YOKSUN... RAKİPLERİMİZE KOÖ KANAT GEREN..."
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, PFDK'ya sevkine sebep olan yazılı açıklamasında, "Sezon başından beri rakiplerimize kol kanat gerip onlara maç kazandıranlar, bize gelince sahada emek harcayan oyuncularımızın alın terini gasbeden ve ettirenler, unutmasınlar ki onların adaletsizliği karşısında Yüce Allah'ın büyük adaleti vardır" dedi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesine açıklama yapan Hacıosmanoğlu, Türk futbolunun yönetimi, hakem hataları ve 3 temmuz sürecine ilişkin değerlendirmede bulundu. "Türk futbolunu adaletten yoksun, eşit ve adil davranmasını beceremeyen, hangi zihniyete hizmet ettiği açıkça belli olan, sezon başından beri rakiplerimize kol kanat gerip onlara maç kazandıranlar, bize gelince sahada emek harcayan oyuncularımızın alın terini gasbeden ve ettirenler, unutmasınlar ki onların adaletsizliği karşısında Yüce Allah'ın büyük adaleti vardır" diyen Hacıosmanoğlu, haklı oldukları "3 Temmuz" süreciyle ilgili adaleti sağlamak için girişimde bulunduklarını belirtti.

Hacıosmanoğlu, bu girişimlerini devam ettireceklerini anlatarak, UEFA ve FIFA nezdindeki mücadelelerinin sonucunda adaletin hangi şartta olursa olsun sağlanacağını herkesin göreceğini söyledi. "Trabzonspor'a saha içinde ve dışında yaptığınız adaletsizliklerin bizi yıldırıp, yolumuzdan döndürmeyeceğine, adaletsizliğinizin karşısında Yüce Allah'ın adaleti ve Trabzonspor sevdalılarının huzurunda ağır bedeller ödeyeceğinizi asla unutmayınız" ifadesini kullanan Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor'un şike sürecinden vazgeçmek ve başarı beklemek ikileminde bırakılamayacağını, bir yandan gasbedilen haklarımızı aramaya devam ederken, yeni başarıların peşinde koşmaktan vazgeçmeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla sunarım" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz