Spor İbrahim Dal'ın hedefi milli takım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İbrahim Dal'ın hedefi milli takım

2012 Türkiye Satranç Yarışması'na katılan Güneydoğu Gazisi İbrahim Dal, hedefinin milli takıma katılmak olduğunu söyledi.

Görme Engelliler Spor Federasyonu 2012 Türkiye Satranç Yarışması devam ediyor.

Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen şampiyonaya toplam 148 sporcu katılıyor. Görme Engelliler Spor Federasyonunda Teknik Kurul Üyesi Fatma Yılmaz, şampiyonanın bayanlar, gençler ve genel kategorilerinde düzenlendiğini, genel klasmanda ilk altı sırayı, bayanlar ve gençlerde de ilk sırayı alan sporcuların milli takımı oluşturacağını söyledi.

Türkiye genelinde görme engellilere yönelik 17 tane okul olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Satranç sporunda gençlere eğitimler verilmeli. Bu konuda gerenken eğitimler verilirse dünya ile yarışırız” dedi.
Adana'nın Ceyhan ilçesinde yaşayan Güneydoğu Gazisi İbrahim Dal, hedefinin milli takıma katılmak olduğunu söyledi. Şampiyonada her yıl ilk onda yer aldığını belirten Dal, “Bu yıl iyi hazırlandım. İnşallah tüm maçlarımı kazanarak milli takıma çağrılırım” dedi.

Şampiyonaya Ankara'dan katılan Koray Polat da satrancı babasından öğrendiğini ifade etti. Polat, satranç vasıtasıyla birçok kişiyle tanışma fırsatı bulduğunu ve çevresinin genişlediğini kaydetti.
Geçen yıl bayanlar kategorisinde birinci olan Zeynep Güleryüz, amacının bu yıl da aynı başarıyı tekrarlayarak Türkiye'yi temsil etmek olduğunu söyledi.

Yarışma, 22 Ocak'taki ödül töreni ile sona erecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle