AĞRI HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

İbrahim Çeçen ve Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut öğrencilerle buluştu

DHA
19.10.2017 - 10:49Son Güncelleme :
DHA

AĞRI, (DHA)-IC Holdin Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut ile birlikte düzenlenen etkinlikte üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Kültür ve Kongre Merkezi Osmanlı Konferans Salonunda gerçekleşen öğrenci buluşmasına Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, iş adamı İbrahim Çeçen ile eşi Nezehat Çeçen, IC Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Günseli Çeçen, IC Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Çeçen, IC Vakfı Müdürü Doç. Dr. Meral Dençer, basın mensupları ve öğrenciler katıldılar.
    Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut programda yaptığı konuşmada, üniversitnin 2007 yılından beri ismini onurla taşıdığı Ağrı’nın bağrından çıkmış hayırsever iş adamı, hemşerimiz, muhterem büyüğümüz İbrahim Çeçen beyefendi ve ailelerini burada ağırlamaktan onur duyduklarını belirtti. Prof. Dr. Karabulut, “Bir insan için en önemli mutluluk, yetiştirdi insanların, öğrencilerin bir yerlere geldiğini, topluma faydalı birer insan olduğu görmektir. İbrahim Bey’de aynı vizyonla eğitime verdiği katkıyla, Türkiye’nin birçok yerinden ve özellikle Ağrı’daki gençleri desteklemiş, ülke yararına hizmetler sunmalarına vesile olmuştur. Bu yönüyle de takdire şayan bir davranış sergilemiştir" diye konuştu.
    IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen öğrenci buluşmasında yaptığı konuşmada, “Burada sizlerle bir araya gelip sizlerin parlayan gözlerinizi ve bu tabloyu gördükten sonra hayatımda ne kadar doğru bir iş yaptığımı bir kez daha anladım. 50 yıla yaklaşan iş hayatımda Türkiye’de ve dünyada ses getiren çok önemli eserler yaptım, halkların hizmetine sundum. Ama en büyük eserimin Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin olduğuna inanıyorum" dedi.
    Çeçen konuşmasını şöyle sürdürdü:
    "Benim çocukluğum, gençliğim bu topraklarda geçti. Benim zamanımda Ağrı’da iki tane ilkokul, bir tane lise ve bir tane de meslek yüksekokulu vardı. Ağrı’nın nüfusu 15 binler civarındaydı. Bu nesil bizlerden çok daha şanslı ve avantajlıdır. Bu yüzden hayallerinizi ne kadar büyütürseniz büyütün gerçekleşme ihtimali muhtemeldir. O denemde kötü şartlardan, o yoksul şartlardan çıkıp bugün Türkiye’nin sayılı bir iş adamı olabilmişsem, büyük bir grubun sahibi olmuşsam, on binlerce insan çalıştırabilir konuma gelmişsem, bu başarıyı ben yakalayabilmişsem, sizlerin de bu tür başarılara ulaşabilirsiniz. Aksini düşünemiyorum. Hangi mesleği seçerseniz seçin, ister öğretmenliği, ister eczacı, kimyager, bir defa seçtiğiniz mesleğinizi sevin. Her mesleğin en iyisi olmak mümkündür, bu insanı başarıya götürür. Çevrenizle, arkadaşlarınızla ve ailenizle olan ilişkilerinizde sözünüzle, şahsınızla kişiliğinizle güven verecek şekilde hareket edin. Mutlaka insanların güvenini kazanın. Bunu yaparken de kendinize güvenin. Güven vermenin temel şartlarından biri de dürüst olmaktır. Başarıya giden yolda insanların bazı temel vaz geçilmez prensiplerinin olması gerekir. Bunların başında güven, adalet ve dürüstlük ve gelir. Dürüstlük size olan güveni artırır. Başarılı olmak için gereken en önemli hususlardan birisi de mutlu bir evliliktir. Bir insan eğer mutsuzsa, başarılı olma şansı azalır."
    IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen ve Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un öğrencilerle buluşma programı daha sonra Çeçe ve Prof. Dr. Karabulut'a öğrenciler tarafından sorulan sorularla devam etti. Program soru-cevap bölümünün ardından Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Çeçen’e günü anısına hediye ve plaket verilmesi ile sona erdi

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İbrahim Çeçen ve Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut öğrencilerle buluştu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

AĞRI NAMAZ VAKİTLERİ

23 Nisan 2018, Pazartesi
 • İmsak
  03:40
 • Guneş
  05:12
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  15:57
 • Akşam
  19:00
 • Yatsı
  20:26

AĞRI NÖBETÇİ ECZANELER

Sorunapp.com'un katkılarıyla
 • Neslişah Şifa Eczanesi

  Merkez
 • Yonca Eczanesi

  Merkez
Sayfa Başı