AĞRI HABERLERİ

İbrahim Çeçen Vakfı Bu Yıl 750 Öğrenciye Burs Verecek

IHA
03.09.2015 - 16:47Son Güncelleme :

IC İBRAHİM ÇEÇEN VAKFI BU YIL 750 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BURS VERİYOR

IHA

IC İbrahim Çeçen Vakfı’nın bu sene üç kategoride vereceği burs kriterleri belli oldu.
Konu hakkımda açıklama yapan IC Vakfı Genel Müdürü Dr. Meral Dinçer, “Vakfımız 2004 yılından bu yana başarılı ama imkanları kısıtlı üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Bugüne kadar 10 binden fazla gence burs verdik. Bu yıl da 750 üniversite öğrencisine karşılıksız burs vereceğiz. Bu sene burs başvurularını tüm Türkiye’deki devlet üniversitelerinin tıp, hukuk, mimarlık - mühendislik bölümleri öğrencilerinden kabul edeceğiz. Öğrenciler başvurularını vakfımıza mail yoluyla dilekçe göndererek yapabilirler” dedi.
Bunun yanı sıra Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencilerine de burs verileceğini ifade eden Dr. Meral Dinçer, “Bu başvurular ise Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Spor Daire Başkanlığı’na yapılacaktır. Burslarımız ayda 320 TL olup, 9 ay boyunca verilmekte ve mezun olana kadar da sürmektedir” ifadelerini kullandı.
Bu sene Özel Başarı Bursu kategorisinde de burs vereceklerini söyleyen Dr. Dinçer, “Üniversite sınavına girdiği sene aldığı puanla ilk 5 bine giren tıp, hukuk, mimarlık-mühendislik bölümlerinde okuyan öğrenciler arasından belirleneceklere de aylık 500 TL IC Vakfı Özel Başarı Bursu verilecektir. Bu başvuruları öğrenciler vakfa bizzat yapacaklar ve bursiyerler yüz yüze görüşme ile belirlenecektir. Vakfımız bursiyerlerine büyük önem vermektedir, bu seneki bursiyerlerimizle de çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yaparak eğitim ve kişisel gelişim kursları düzenleyerek paylaşımımızı arttıracağız. Vakfımız bursiyerleriyle büyük bir ailedir, mezun bursiyerlerimizle hayata atıldıktan sonra da kopmuyor, iletişimimizi sürdürüyoruz. İbrahim Çeçen Vakfı bursların yanı sıra eğitim, sağlık, spor, kültür sanat konularında da çalışmalar yapmaktadır. Kurucumuz İbrahim Çeçen’in altyapı ve inşaatını yapıp devlete bağışladığı Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ne yönelik projelerimizi önümüzdeki yıl da artarak sürdüreceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden İbrahim Çeçen Vakfı Bu Yıl 750 Öğrenciye Burs Verecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 16 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İbrahim Çeçen Vakfı Bu Yıl 750 Öğrenciye Burs Verecek haberi güncellenecektir.

  AĞRI NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:51
  • Öğle
   12:04
  • İkindi
   14:40
  • Akşam
   16:57
  • Yatsı
   18:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı