Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İbra etmeyeceğim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yazarımız Turgay ŞEREN’den, Ulusoy’a

Sayın Başbakan Bülent Ecevit ve Sayın Devlet Bahçeli, sizler dürüstlüğünüzle bu ulusun kalbine girdiniz. Lütfen müfettişlerinizin verdiği raporun arkasında durun. Ben ve arkadaşlarım bu rapora dayanarak Haluk Ulusoy ve Yönetim Kurulu’nun hesaplarını ibra etmeyeceğiz.

SAYIN Başbakan Bülent Ecevit ve Sayın Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli... Sizler dürüstlüğünüzle hem bu ulusun kalbine girdiniz hem de bu özelliğinizle iktidar oldunuz.

Sizleri bu özelliğinizden dolayı hem çok seviyor hem de takdir ediyoruz. Ancak şimdi sizlerden bir beklentimiz var. Biliyorsunuz Futbol Federasyonu Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri savcılıkta. Yine biliyorsunuz ki, onları mahkeme kapısına düşüren raporu hazırlayanlar, size bağlı denetleme kurulu müfettişleri. Lütfen müfettişlerinizin verdiği kararın arkasında durun. Türk Ulusu olarak sizden bunu bekliyoruz.

Biz basın olarak üzerimize düşeni yaptık. Hem de yıllarca. Bakın aylar önce bir yazı yazdım. Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'u uyardım ve ‘‘Haluk oteline dön.’’ dedim.

Bu yazım, Hürriyet Gazetesi'nin spor sayfasında manşetten yayınlandı. Yazımda Ulusoy'u uyarmış ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun bir mahalle kahvesi gibi yönetildiğini, hesaplarının ve kitaplarının bakkal defteri düzeninde tutulduğunu, harcamaların çok yüksek olduğunu ve en önemlisi Haluk Ulusoy'un bizzat etrefındaki insanlar tarafından hem maddi, hem de manevi şekilde büyük ölçüde istismar edildiğini ifade etmiştim. Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nda ve Ulusoy'un danışmanlarında öyle isimler var ki, Haluk'u bir gün çok zor durumda bırakacakları kesindi. Nitekim şimdi savcılık olaya el koydu.

SONUNU HAZIRLADI

‘‘Haluk oteline dön’’ başlığı ile yazdığım yazıda da o günün yanlışlarını tek tek kaleme aldım. Haluk bey zannetti ki, ben onu sevmiyorum. Ben onun başarılı olmasını istemiyorum. Zira etrafındakiler onu şöyle yönlendirdiler. Oysa bir şeyi unuttular. Ben ve benim gibi düşünenler özeleştiriyi Galatasaray Lisesi'nde ve Galatasaray Spor Kulübü'nde çok iyi öğrendik. Bugün hayatta olmayan G.Saray'ın rahmetli başkanları Muslih Peykoğlu, Suphi Batur, Refik Selimoğlu, Ulvi Yenal ve hiçbir zaman yanımdan ayrılmayan Semih Türkdoğan ağabeyim beni bu konuda çok iyi yetiştirdi. Tabii benim bu özelliğim bazılarını rahatsız etti. Hiç önemli değil. Ancak ne yazık ki sonunda hep ben haklı çıkıyorum. Eğer Haluk aylar önceki bu çağrımı dinleyip, tehlike sinyallerini dikkate alsaydı, Ata Aksu'yu yanından uzaklaştırsaydı, herhalde bugün savcılık kapısına düşmezdi. Neyse, inşallah kulağına küpe olur, bu sefer beni dinler, oteline döner ve aklanmayı bekler.

İBRA ETMEYECEĞİM

7-8 Haziran tarihinde Futbol Federasyonu Genel Kurulu var. Şimdi merak içindeyim. Merakımın nedeni de şu, Futbol Federasyonumuzun da bir Denetleme Kurulu var. Bu kurulun başkanı ENGİN BERKER ve arkadaşlarının tavrını ne olacak acaba? Başbakanlık Denetleme Kurulu'nun raporuna uyup, ‘‘Bu federasyon ibra edilmez’’ diyecekler mi? Yoksa her şeyi sineye çekip, Türkiye'nin en yüksek denetleme kurulunun ortaya çıkardığı yolsuzluklara göz mü yumacaklar?

Bu çok önemli. Zira, genel kurul, Federasyon Denetleme Kurulu raporunu da büyük bir titizlikle inceleyecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bir örnek vereyim. Ben ve arkadaşlarım Başbakanlık Denetleme Kurulu raporuna dayanarak Futbol Federasyonu'nu ibra etmeyeceğiz.

Spor kulüplerimiz hep şunu derdi: ‘‘Taban birliklerinin aramızda ne işi var. Futbol Federasyonu kulüplerin federasyonudur.’’ Son çıkan yasa kulüplerimizin bu isteğini yerine getirdi. Merak ediyorum, onlar şu anda savcılığa verilmiş Haluk Ulusoy'u başkan adayı olarak gösterebilecekler mi?

Bunu içlerine sindirebilecekler mi?


Bunları da Beğenebilirsiniz