« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İbo yolu açtı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrupa Birliği Mahkemesi İbrahim Kutlay'ın AB satatüsünde olduğuna karar verince, basketbolcumuzun Yunan Ligi hasreti son buldu. Bu karar diğer Türk sporcuları için de örnek olacak.

AB STATÜSÜNDE

Yunanistan'daki basketbol elçimiz İbrahim mutluluktan havalara uçuyor. Tam 7 haftadır Yunan Ligi maçlarında forma giyemeyen İbrahim'in rüyası Avrupa Birliği mahkemesinin verdiği kararla gerçek oldu. Avrupa Birliği mahkemesi İbrahim'in AB statüsünde oyuncu olduğuna karar verince Yunan Ligi'nin kapıları da İbrahim Kutluay'a ardına kadar açıldı.

ÇOK MUTLUYUM

AB mahkemesinin resmi kararını dün alan İbrahim, kendisi kadar Türk sporcularına yolu açmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek ‘‘Bu karar sadece beni değil, tüm Türk sporcularının AB ülkelerinde yabancı sayılmadan oynamasını sağlayacak. Mahkemenin bu kararına göre türk sporcuları artık Avrupa Birliği'ne resmen girdiler’’ dedi.

SABRIN SONU

Mahkeme devam ettiği için Yunan Ligi'nde oynayamadığını ifadea eden Kutluay ‘‘Eğer oynasaydım yabancı statüsünü kabul etmiş olacaktım. Sabırla bekledim ve sonuca ulaştım. Artık haftada iki gün maç oynayacağım. Bu da başarımı daha da artıracak. AEK'nın bu hafta oynayacağı İraklio karşılaşmasında formamı giyeceğim için çok mutluyum’’ diye konuşttu.


Bunları da Beğenebilirsiniz