Teknoloji Haberleri

  IBM hibrit buluta geçişi hızlandıracak

  Hürriyet Haber
  22.09.2014 - 11:44 | Son Güncelleme:

  IBM, yakın dönemde bünyesine kattığı, önde gelen bulut çözümleri şirketi SoftLayer’ın mikroçip seviyesinde izleme ve güvenlik sağlama amaçlı Intel Bulut Teknolojisi içeren fiziksel sunucu hizmeti sunacak ilk bulut platformu olacağını duyurdu.

  Intel Trusted Execution Technology (kısa adıyla Intel TXT) işletmelere, SoftLayer altyapısındaki bir iş yükünün üzerinde çalıştığı donanımın güvenli olduğundan emin olunması için donanım izleme ve güvenlik denetimleri sunuyor. Güvenlik endişeleri kapsamlı bir kurumsal bulut yaklaşımının benimsenmesinde en büyük engel olmaya devam ederken, yeni yeteneklerle hassas ve iş açısından kritik operasyonlarını bulut ortamına taşıyan kuruluşlar, aradıkları ciddi seviyelerde güvenlik ortamını ve hatta uyumluluk sertifikasını karşılamayı başaracaklar.

  Yeni güvenlik yetenekleri ile IBM, yönetişim, uyumluluk, denetim, uygulama güvenliği, gizlilik, kimlik ve erişim yönetimi ile olaylara yanıt verme gibi alanlarda çözüm geliştirilmesine yardımcı olan güvenlik inovasyonlarında lider konumunu pekiştiriyor. Bununla da kalmayarak IBM, müşterilerin bu yeni yetenekleri uygulamalarına ve platformlarına yerleştirmelerine yardımcı olacak hizmetler de sunuyor.

  Intel TXT’yi sunan tek çıplak metal bulut platformu olma özelliğiyle SoftLayer, kurumların tamamen güvenebileceği hibrit ve bulut ortamı oluşturulması için sektörde öncü konumda bulunuyor. Intel TXT, özellikle sağlık hizmetleri, finansal hizmetler ve kamu kuruluşları gibi uyumluluk ve denetim mevzuatlarına tabi olan büyük kuruluşlar için ciddi avantajlar sunuyor ve güvenli kaynakların ilgili uyumluluk mevzuatlarıyla (HIPAA, PCI, FedRAMP, ISO, FISMA, SSAE16) entegre edilmesini, yönetilmesini ve raporlanmasını mümkün kılıyor. IBM’in bulut ve SoftLayer altyapısı ile kuruluşlar, yönetişim ve kurumsal risk, bilgi ve yaşam çevrimi yönetimi, uyumluluk ve denetim, uygulama güvenliği, kimlik ve erişim yönetimi ve olaylara müdahale gibi durumlara maruz olan iş yükleri için güvenli bir bulut bilişim havuzunun sağlandığından emin olacaklar.

  Yeni duyurular, IBM’in yazılım ve hizmetler de dahil olmak üzere güvenlik ürünleri portföyü temel alınarak oluşturulmuştur ve IBM’in stratejik ve bütünsel olarak bilgi teknolojisi yönetimine ve uçtan uca operasyonel risk yönetimini tamamlar. IBM güvenlik portföyü kapsamında yer alan diğer alanlar şunlardır:
  · bilgi güvenliği
  · tehdit ve güvenlik açığı yönetimi
  · kimlik ve erişim yönetimi
  · uygulama güvenliği
  · fiziksel güvenlik

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı