Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İBB:“Tatilde öğrenci servisine para vermeyin”

  Hürriyet Haber
  26.01.2011 - 15:49 | Son Güncelleme:

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi okul yarıyıl tatillerinde öğrenci servislerine herhangi bir ücret ödenmeyeceğini açıkladı.

  İBB’den konu ile ilgili açıklama şöyle:

  “UKOME kararı gereği, belirlenen okul servis ücret tarifesi ve uyulacak şartlarda belirtildiği üzere “okul yarıyıl tatillerinde öğrenciler ve veliler tarafından her hangi bir ücret ödenmeyecek”.


  Daha önceki yıllarda veliler tarafından, öğrencilerin yarıyıl tatillerinde okula gitmedikleri günler için okul servislerine ödedikleri ücretlerle ilgili gerek Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne gerekse İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili diğer birimlerine ulaşan görüş ve istekleri doğrultusunda yarıyıl tatili için öğrencilerin okula gitmedikleri günlerde ücret ödememesi karara bağlanmıştı.

  Buna rağmen bazı okul servis taşıyıcılarının yarıyıl tatilinin içinde bulunduğu ay’ın ücretini tam olarak istediklerini belirten şikâyetler tarafımıza ulaşmaktadır.

  Öğretim yılı boyunca resmi ve idari tatiller ise ücrete tabidir. Alınan bu UKOME kararına uymayan ve yarıyıl tatilinde öğrencinin okula gitmediği günler için ücret talep eden okul servis taşımacılık hizmeti verenler için ilgili cezai müeyyideler uygulanacak.

  Ücret tarifesinde belirtilen fiyatların dışında ücret talep eden ya da ilgili UKOME kararında belirtilen hükümlere uymayan ve vatandaşa/müşterisine gerektiği gibi davranmayan okul servis araçları ve şoförleri hakkında tüm şikâyetler Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne iletilebilir.”

   

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı