« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İbahim Kızıl yalanladı

Gaziantepspor Başkanı İbrahim KIZIL “Bir gazetede yer alan benim Fenerbahçe’yi ve eski kalecimiz Oğuz Dağlaroğlu’nu Tahkim Duruşması’nda şike ile suçladığım haberleri kesinlikle yalandır. İlgililer hakkında yargı yoluna gidilecektir.” dedi.

Gülşah ERKAYa
SON GÜNCELLEME

Kızıl sözlerini şöyle sürdürdü: “O duruşmada yaşandığı iddia edilen bu konuşmalar kesinlikle doğru değil. Ben iddiaların aksine Oğuz’u savundum. Fenerbahçe karşısında o dönemde alınan 5 farlı yenilginin ardından taraftarımız isyan etti. Oğuz’u suçladı. Oğuz’un şike yaptığını söyleyerek kulübe geldiler. Ben taraftarın karşısına dikildim. Başkan olarak taraftar ile karşı karşıya gelmem doğru olmadığı halde Oğuz’a inandığım için yaptım bunu. Taraftara –Oğuz dürüst ve namuslu adamdır. Sizin söylediğiniz işlere girmez. Ben kefilim- dedim. Oğuz da bunu bilmektedir. Tahkimde de bunu böyle anlattım. Ancak bu asılsız haberi yapanlar benim Oğuz’u savunmak için söylediğim ve taraftarımıza ait olan sözleri ben söylemişim gibi yazmışlar. Benim Fenerbahçe camiası ile ilgili böyle şeyler söylemem mümkün değildir. Bu haberler iki dost kulübü karşı karşıya getirmek isteyenlerin yaptığı haberlerdir. Bir insanın, hele de Gaziantepspor gibi büyük bir camiayı temsil eden bir insanın yine Fenerbahçe gibi büyük bir camia hakkında böyle sözler edebileceğine inanmak da akıl karı değildir. Benim söylediğim iddia edilen ve gerçek olmadığı ortada olan bu haberler ve sorumluları hakkında tüm yasal haklarımızı kullanacağız. Oğuz’dan bize karşı açılmış herhangi bir dava da yoktur. Bu olayların böyle geliştiğini ve benim neyi ne şekilde ve hangi amaçla söylediğimi en iyi Oğuz bilmektedir”.

 

Gaziantepspor kulübü avukatı Ramazan Çakmak’da muhabirimize yaptığı açıklamada “İddialar gerçek dışı. O duruşmada Sayın Kızıl iddia edilen sözleri sarfetmedi. Aksine Oğuz’u korumak adına bu sözleri söyleyen taraftarla tartıştığını söyledi. Oğuz tarafından Gaziantepspor Kulübü’ne ya da Sayın Kızıl’ın şahsına açılmış bir dava da yoktur.” Sözlerini kullandı. 


Bunları da Beğenebilirsiniz