ANKARA HABERLERİ

İABB 54. Olağan Meclis Toplantısı yapıldı

DHA
30.04.2017 - 12:08Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- İÇ Anadolu Belediyeler Birliği'nin 54. Olağan Meclis Toplantısı, üye belediye başkanları ve meclis üyelerinin katılımları ile Antalya'da gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından İABB tanıtımı ile başlayan toplantıda, Gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Meclis toplantısının açılışını yapan İABB Başkanı Fethi Yaşar; birliğin çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi vererek bundan sonraki çalışma vizyonunu ortaya koydu.
37'den 93'e
İABB başkanlığı görevine başladığında birliğin 37 üyesi olduğunu belirten Yaşar, şu an da 93 üyeye ulaştıklarını, bunun da yaptıkları çalışmaların bir neticesi olduğunu söyledi. Konuşmasını sürdüren Yaşar, “İABB olarak üye belediyelerimizin daha kaliteli hizmet üretmelerine katkıda bulunuyor; heyetleri belirli aralıklarla yurt içinde ve yurt dışında eğitim toplantılarına götürüyor, teknik inceleme gezileri düzenliyoruz. Aynı şekilde mevzuatlarla alakalı üye belediyelerimizin personellerine eğitim seminerleri düzenliyoruzö dedi.
Meclisten Faaliyetlere “Oybirliğiyleö Kabul
İABB 2016 yılı faaliyetleri görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi. İABB'ye yeni üye olmak isteyen belediyelerin üyelik talepleri görüşülerek karara bağlandı. Birlik ana tüzüğünün 14. Maddesi gereğince encümen üyelik seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucunda, encümen Afyon Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Aksaray Taşpınar Belediye Başkanı Cihan Yüksel, Çorum Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş ve Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'tan oluştu.
54. Olağan Meclis Toplantısı'nın ardından seçilen encümenlerin katılımıyla Nisan ayı encümen toplantısı gerçekleştirilerek, üye belediyelerden gelen talepler değerlendirilerek karara bağlandı.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İABB 54. Olağan Meclis Toplantısı yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 12 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İABB 54. Olağan Meclis Toplantısı yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı