« Hürriyet.com.tr
MENÜ

IAAF: Justin Gatlin'in cezası 4 yıl olabilir

100 metrede dünya ve olimpiyat şampiyonu rekortmen atlet Justin Gatlin'in dopingli çıkmasıyla ilgili olarak Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) sözcüsü, rekortmen atletin 4 yıl ceza alabileceğini söyledi.

Hürriyet İnternet
SON GÜNCELLEME

IAAF sözcüsü Nick Davies, BBC'ya yaptığı açıklamada, "4 yıl minimum ceza. Biz gerçekte ne olduğunu, o meddenin vucuduna nasıl girdiğini öğrenmek istiyoruz. Ama Gatlin bize yine sadece 'Hiç bir fikrim yok' derse bu bizim için yeterli olmaz" dedi.

100 metre dünya rekortmeni Asafa Powell'ın rekoruna ortak olan Gatlin'in, geçtiğimiz nisan ayında Kansas'ta katıldığı bir bayrak yarışından sonra girdiği doping testi pozitif çıkmıştı.

Olimpiyat ve dünya şampiyonu  ABD'li atlet Gatlin'in B numunasinin de pozitif çıkmasının ardından ömürboyu ceza alabileceği gündeme gelmişti. 

Kesinlikle yanlış bir şey yapmadığını savunan dünya ve olimpiyat şampiyonu Gatlin'in, kariyerinde ikinci kez doping testi pozitif çıkmış oldu. Anti-doping kurallarını ikinci kez ihlal ettiği için spordan ömür boyu men cezası alması da gündemde olan ABD'li sprinterin testinde testosteron seviyesi normalin üzerinde çıkmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz