« Hürriyet.com.tr
MENÜ

I love you Hagi

Romanya'nın dünya futboluna sunduğu en büyük yeteneklerden biri Gheorghe Hagi... Ülkesinde 'Gica' denilen, dünyada 'Karpatların Maradonası' lakabıyla ünlenen usta ayak...

Gökhan Karataş
SON GÜNCELLEME

İşte Romen efsane Hagi

İspanya'da aradığını bulamadı, Türkiye'de efsaneleşti. 1996'da geldiği Galatasaray'da, kısa sürede tribünlerin sevgilisi oldu. Sarı-kırmızılı takımın UEFA Kupası'nı kazanmasında başrolü oynadı. Türkiye'de oynayan gelmiş geçmiş en iyi yabancı olarak gönüllerde taht kurdu. Ali Sami Yen'de oynanan muhteşem maçta Roberto Carlos'u şık bir çalımla geçen de O'ydu, Monaco ve Borussia Dortmunt'a yaklaşık 30 metreden şapka çıkarılacak golleri atan da... Galatasaray taraftarına o kadar büyük mutluluklar yaşattı ki, 10 numaralı forması müzeye asılan ikinci futbolcu oldu.

Saha içerisinde takıma yönlendirecek, sonucu değiştirebilecek lider bir futbolcu için sayısız transfer yaptı Galatasaray. Ülke ülke gezildi, milyonlarca dolar harcandı, ama heyhat... Hagi'nin futbolu bırakmasının ardından yıllarca '10 numara' boşluğunu doldurulamadı. Tribünleri coşturacak usta bir ayağın özlemiyle geçti yıllar. Frikik golü hasretine son verecek bir yıldızın hayaliyle.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler