Hyundai'nin yeni modeli görücüye çıktı

Hürriyet Haber
13 Mayıs 2011 - 16:40Son Güncelleme : 13 Mayıs 2011 - 17:18

Hyundai’nin D segmenti için tasarladığı yeni modeli i40’ın Sedan versiyonu Barcelona Motor Show’da ilk kez görücüye çıktı. i40'ın station karoseri de Mart ayında Cenevre’de tanıtılmıştı.

Hyundai i40 özellikle Avrupa Pazarı hedef alınarak Almanya Rüsselsheim’da bulunan Hyundai Avrupa Ar-Ge Merkezi tarafından geliştirildi.

İşte Hyundai i40 / Foto-Galeri

Araç 2011 yılının son çeyreğinde satışa sunulacak.

Hyundai Motor Europe Kıdemli Başkan Yardımcısı Allan Rushforth, Hyundai i40’ın dünya prömiyeri ile ilgili yaptığı konuşmada, i40’ın Station Modeli’nden sonra Sedan’ı ile de aynı ilgiyi kazanacağından emin olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

"D Segmenti müşterilerinin beklentilerinin karşılığını en iyi şekilde verecek i40’ın segmentinde rekabetin sınırlarını yeniden belirleyeceğini düşünüyoruz. Sedan ve Station olarak toplamda yıllık 60 bin adetlik satış hedeflediğimiz i40, sadece 2011 yılı sonuna kadar bize Avrupa Pazarı’ndaki payımızda yüzde 3’lük artış sağlayacak”

Hyundai i40'da ikisi benzinli ve ikisi dizel olmak üzere toplam 4 motor seçeneği bulunuyor.,

Araç Türkiye'de 1.6 litrelik motor ile D Segmenti’nde yeni bir alternatif sunmayı planlıyor. GDI teknolojisine sahip motor, 100 km’de ortalama 6 litre yakıt tüketiyor.

2.el Hyundai otomobiller hurriyetoto.com’da

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı