« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Huzuru seçtim

Sarı lacivertli takımdaki Brezilyalı vatandaşlarına transferinin perde arkasını anlatan ünlü futbolcu, "Çok teklif aldım ama en iyisi F.Bahçe’den geldi. Burada da Real Madrid’deki kadar mutlu olacağıma eminim" dedi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
REAL Madrid’den ayrılacağını açıklamasının ardından, tam 17 kulüpten transfer teklifi alan Roberto Carlos, Fenerbahçe’ye neden geldiğini, sarı lacivertli takımdaki Brezilyalı futbolculara anlattı.

Fenerbahçe’nin Avusturya kampına katıldığı gün vatandaşları Mehmet Aurelio, Deivid de Souza, Edu Dracena, Edmar de Souza ve Wederson ile otelde sohbet eden Roberto Carlos, transferinin perde arkasını anlattı. Sohbet sırasında Türk futbolu hakkında bilgi edinen ünlü futbolcu, sarı lacivertli takıma geliş nedenlerini şöyle ifade etti:

Türkiye’nin Real Madrid’ine geldim

"İki yıldır çok sayıda transfer teklifi alıyordum ama maddi ve manevi yönden en iyi teklifi yapan kulüp Fenerbahçe oldu. Daha önce Galatasaray’a karşı forma giymiştim. O zaman Türk futbolu hakkında az çok bilgi sahibi oldum. Fenerbahçe için, Türkiye’nin Real Madrid’i diyorlardı. İstanbul’a gelip tesisleri ve taraftarı gördükten sonra haklı olduklarını anladım. Son yıllarda Türkiye’de çok sayıda Brezilyalı futbolcunun oynaması da Fenerbahçe’yi seçmemde önemli rol oynadı. Real Madrid sonrası huzuru Fenerbahçe’de bulacağıma inandığım için, tekliflerine evet dedim. Burada da en az Real Madrid’deki kadar mutlu olacağıma eminim."

F.Bahçe’de oynamak onur ve gurur verici

Roberto Carlos,
FBTV’ye yaptığı açıklamada da, "Fenerbahçe gibi büyük bir kulüpte yer almak benim için onur ve gurur verici" dedi. Sarı lacivertli takıma geldiği ilk günden itibaren herkesten büyük ilgi gördüğünü vurgulayan Brezilyalı futbolcu, "Bana karşı müthiş bir sevgi var. Bunun karşılığını sahada vereceğim. Taraftarlarımızın önünde oynayacağım ilk maçı sabırsızlıkla bekliyorum. Burada çok iyi bir sezon geçirmek istiyorum. Çünkü Fenerbahçe Kulübü çok büyük ve buna layık" diye konuştu. Roberto Carlos, yakın çevresinde Fenerbahçe’ye transferinin nasıl karşılandığı sorusu üzerine de şunları söyledi:

Alçak gönüllüyüm hep öyle kalacağım

"Herkes imza törenini şaşkınlıkla izlemiş. Bana ilk söylenen bu oldu. Aynı Real Madrid’de oynadığım dönemde olduğu gibi burada da büyük başarılara imza atmak istiyorum. Her zaman
’Roberto Carlos iyi bir oyuncuydu, iyi bir insandı’ diye anılmak istiyorum. Bundan önce Carlos nasılsa, bundan sonra da öyle devam edecek."

Roberto Carlos,
takım arkadaşlarıyla kolaylıkla diyalog kurabileceğini de şu sözlerle ifade etti:

"Saha içinde ve dışında her şeyin doğal olmasından yanayım. Tecrübeli olsun ya da genç oyuncular olsun, tüm takım arkadaşlarım yanıma gelip çok kolay diyalog kurabilirler. Bir şeyler paylaşmak istediklerinde her zaman açığım. Birbirimizi tanıdıkça işler daha kolay hale gelecek. Ben alçak gönüllü ve arkadaşlık kurmayı seven bir insanım. Hep böyle olmuşumdur."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler