Ege Haberleri

  Huzurevinde unutulmaz filarmoni gecesi

  Yusuf YAVUZ / İZMİR,(DHA)
  10.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir'de, sosyal sorumluluk projesi kapsamında okullara ve köylere giderek konserler veren Anadolu Filarmoni Orkestrası bu kez ziyaret ettiği Narlıdere Dinlenme ve Bakımevi sakinlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Anadolu Filarmoni Orkestrası, çarşamba akşamı, Narlıdere Dinleme ve Bakımevi'nin konuğu oldu. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında okulara ve köylere giden Anadolu Filarmoni orkestrası, huzurevi sakinlerine keyifli dakikalar yaşattı. Narlıdere Kaymakamlığı işbirliğiyle gerçekleştirelen konserde Şef Cemil Günçer koordinatörlüğünde, 60 müzisyen, yerli yabancı birçok eseri seslendirdi. Bazı şarkılara eşlik eden huzurevi sakinleri, birlikte dans etti. Konseri izleyenler, etkinlikten memnun kaldığını belirtti.

  Anadolu Filarmoni Orkestrası Sanat Koordinatörü Kenan Gökkaya, “Anadolu Filamoni Orkestrası sosyal sorumluluk projesi kapsamında Anadolu'nun köylerinden başlayan yolculuğuna okullar ve çobandan sonra şimdi de huzurevi sakinlerine yönelik etkinlikle devam ediyor. Toplumun bütün kesimlerine sanatla buluşturmak en büyük hayalimiz. Bu hayalimizi adım adım gerçekleştirmek bizleri çok mutlu ettiği gibi ulaştığımız insanların da çok mutlu olduğunu görmek, yürüdüğümüz yolda bizi daha da hızlandırmaktadır. Anadolu Filarmoni Orkestrası'nın çıktığı sanatsal yolculuk her geçen gün hızla artmaktadır” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı