İSTANBUL HABERLERİ

Huzurevi sakinleri, Dede Torun Yaşam Merkezi'nde

DHA
30.03.2016 - 17:33Son Güncelleme :
DHA

 İSTANBUL(DHA) ESENLER Dede Torun Yaşam Merkezi, Zeytinburnu Semiha Şakir Huzurevi sakinlerini ağırladı. Huzurevi sakinleri, merkezi çok beğendiklerini dile getirdiler.

Havaalanı Mahallesi'nde bulunan Dede Torun Yaşam Merkezi, farklı semtlerden gelen huzur evi sakinlerini, öğrencileri ve vatandaşları ağırlamaya devam ediyor. Dede Torun ve Yaşam Merkezi son olarak, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün organizasyonunda Zeytinburnu Semiha Şakir Huzurevi sakinlerine kapılarını açtı.

YAŞLILAR ÇOK ŞANSLI

Etkinlik Odası'nda çocuklarla Kalp Haftası etkinliğine katılan yaşlılar, miniklerle birlikte kalp sağlığıyla alakalı el işi yaptı ve güzel sözler yazdı. Huzur evinden gelen yaşlılar, ''Biz torunlarımızı bu tür yerlere götüremedik. Bizim zamanımızda da böyle yerler mevcut değildi. Bugünün minikleri bu konuda çok şanslı. Aynı zamanda Esenler'de hayatlarını devam ettiren yaşlılar da çok şanslı. Onlar adına Esenler Belediyesi'ni tebrik ediyoruz'' dediler.

ŞİİRLE KARŞILANDILAR

Akıl Oyunları Odası'nda da zaman geçiren yaşlılar, burada miniklerle birlikte akıl oyunlarında kıyasıya mücadele ettiler. Akıl Oyunları Odası'nın ardından Hobi Bahçesi'nde toprakla buluşan yaşlılar, biraz da olsa memleket özlemini giderdiklerini dile getirdiler. Dede Torun ve Yaşam Merkezi miniklerinin de ziyaretçilere sürpriz yaparak şiirler okuması ilgiyle karşılandı.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Huzurevi sakinleri, Dede Torun Yaşam Merkezi'nde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 17 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Huzurevi sakinleri, Dede Torun Yaşam Merkezi'nde haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı