AYDIN HABERLERİ

Huzurevi Personeli Afet Ve Acil Durumlara Hazırlandı

IHA
17.10.2015 - 14:07Son Güncelleme :

AYDIN'DA HUZREVİNDE ARAMA KURTARMA TATBİKATI YAPILDI

IHA

Aydın’ın Efeler ilçesindeki huzurevinde yangın ve tahliye tatbikatı yapıldı, Tatbikatta huzurevi personeline temel afet bilinci eğitimi verildi.
Afet ve Acil Durum (AFAD) Aydın İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde Aydın Huzurevi’nde “Temel Afet Bilinci, Hasta Taşıma Teknikleri, Tahliye ve Yangın tatbikatı” gerçekleştirildi. AFD İl Müdürlüğü Arama Kurtarma ve İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ekibinin katılımıyla gerçekleşen tatbikatta huzurevi personeline temel afet bilinci ve hasta taşıma teknikleri konusunda teorik bilgi verildi. Uygulamalı olarak tahliye ve yangın tatbikatının yapıldığı etkinlikte, huzurevi personeline temel afet bilinci ve acil durumlarda nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirme yapıldı.
Aydın Huzurevi’nde gerçekleştirilen tatbikatı yerinde takip eden AFAD İl Müdürü Recep Coşkun, “AFAD İl Müdürlüğü olarak ilimizin afetlere ve acil durumlara hazırlıklı olması için titiz bir şekilde çalışıyoruz. AFAD olarak vizyonumuz ‘Afet ve acil durumlar ile ilgili çalışmalarda sürdürülebilir kalkınmayı esas alan risk odaklı, etkin, etkili ve güvenilir hizmet sunan yönlendirici ve koordinatör bir kurum olmak’ ve misyonumuz ‘Afetlere Dirençli Toplum’ oluşturmaktır. Bu kapsamda AFAD Aydın İl Müdürlüğü olarak İl Sağlık Müdürlüğümüzle işbirliği halinde Aydın Huzurevi’nde ‘Temel Afet Bilinci, Hasta Taşıma Teknikleri, Tahliye ve Yangın tatbikatı’ gerçekleştirdik. Müdürlüğümüz Arama Kurtarma ve İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ekibinin katılımıyla gerçekleşen tatbikatta huzurevi personeline temel afet bilinci ve hasta taşıma teknikleri konusunda teorik bilgi verildi. Uygulamalı olarak tahliye ve yangın tatbikatının yapıldığı etkinlikte, huzurevi personeline temel afet bilinci ve acil durumlarda nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda bilgiler aktarıldı” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Huzurevi Personeli Afet Ve Acil Durumlara Hazırlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Huzurevi Personeli Afet Ve Acil Durumlara Hazırlandı haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:36
  • Guneş
   07:12
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:12
  • Akşam
   18:37
  • Yatsı
   20:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı