Ege Haberleri

  Huzur getiren formül

  Hürriyet Haber
  20.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği (ÇAKADER) öncülüğünde vatandaş katkısıyla yaptırılan Daniş Acar Huzurevi'nin açılışını 3 ay önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Cumhur Ersümer yaptı. Huzur bulmak için gelen 12 kişi, huzurevinde sıkıntılı günler yaşamaya başladı. Yaşlılardan alınan aylık 130 milyon lira aidat huzurevinin harcamalarına yetmediği için kaloriferler yakılamadı. Günlerini soğuk odalardaki yataklarında kalın giysileriyle yatarak geçiren yaşlılar, sonunda aradıkları huzura yeni formülle kavuştu.

  ÇAKADER'in başlattığı ‘‘Her Aileye Bir Yaşlı’’ kampanyası çerçevesinde bulunan 20 aile, ayda 25'er milyon ödemeyi kabul etti. Kaloriferler yandı, yaşlılar sıcak yuvaya kavuştu. Ailelerin desteği sayesinde yaşlılar, daha iyi yemek yiyip, temiz ortamda yaşama olanağına kavuştu. Dernek Başkanı Necdi Kumkaleli, ‘‘Kişi başına en az 130 milyon almamız gerekiyor. Ancak, aylık geliri 80-90 milyon civarında olan yaşlı var. Bunların da alınabilmesi için gönüllü aileler bulduk’’ dedi.

  Huzurevinde kalan yaşlılar, sıkıntılı günlerden, gönüllü ailelerin desteğiyle kurtuldu. Şimdi sıcak odalarda, sıcak yemek yiyip, sağlık kontrollerini düzenli yaptırabiliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı