Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Hüzünlü veda

YÖNETİM bir çuval prim sözü vererek Fortis Türkiye Kupası hevesini belli etmişti. Teknik direktör Vahid Halilhodzic’in maça forvet özellikli 5 oyuncuyla başlaması da açık bir saldırı işaretiydi.

Trabzonspor takımı, çeyrek finalist olmak için en az 3 farklı kazanması gerektiği bilinciyle saldırarak başladı. İlk 15 dakikada Djokaj, Yattara ve Fatih Tekke ile 3 net pozisyonu gol yapamadılar. Oysa maç, o dakikada bitebilirdi. Golü bulmak için 19. dakikayı beklemeleri gerekti. Bunun sonrasında yine saldırdılar, pozisyonlar buldular, pozisyon verdiler ama ikinci golü atamadılar. Üstelik rakiplerine de gollük pozisyonlar verdiler.

Boşa kürek çekti

İkinci Lig A Kategorisi’nde zirve mücadelesi veren ve eski günlerine dönmek için çaba harcayan Altay, 3 gün sonra oynayacağı Sakaryaspor maçını düşünerek 5-6 oyuncusunu tribüne yollamıştı. Ancak sahadaki gençlerin mücadelesi müthiş idi. Maçı televizyondaki şov olarak görmeseler, sonuç farklı da olabilirdi.

Bunun en belirgin kanıtı ise ikinci yarıda Haydar ve Saffet Akyüz ile kaçırdığı 2 mutlak gol idi.

İkinci 45 dakikada Trabzon’dan çok şey, daha doğrusu çok gol bekleyenler yanıldı. Çok iyi kapanan rakibi karşısında "Boşa kürek çekmek" dışında bir şey yapmadılar. Bu bölümün Trabzon adına en net pozisyonu Szymkowiak’ın aşırtma vuruşunda topun çizgiden çıkarılması idi. Bu pozisyonun devamında topun kaleci tarafından elle alınışı kurallara göre "Kaleciye pas" olarak değerlendirilmeliydi. Ancak "Maçı pozisyonlara en uzak noktadan nasıl yönetebilirim" çalışması yapan hakem Yılnur Önen’in yanlışlarından sadece biriydi bu.

Trabzonspor, Kayseri yenilgisiyle başladığı, sonradan kazanmayı akıl ettiği kupa macerasına İzmir Atatürk Stadı’nda veda etti. Maçı kazandı, kupadaki turla birlikte ayak bileğinden sakatlanan Fatih Tekke’yi kaybetti.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI