Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Hüzne devam

ANADOL motoru takılmış Mercedes gibiydi Trabzonspor.. Öyle ya, hala yoktu Fatih, Szymkowiak. Gelişi zordu Gökdeniz’in. Hüseyin ise intihar etmiş, ‘iki maç için kapalıyız’ levhası asmıştı.

Buna rağmen iyi mücadele ve dayanışmanın göstergesi, maç öncesi yedek-as ayrımı yapmaksızın, saha ortasında edilen galibiyet yeminiydi. Takım olmak için önemliydi ama, yıldızlar tribündeydi.

Aslında şanssızlık dört önemli eksiğin aynı anda bir araya gelmesiydi. Buna rağmen ilk 45 dakikada birkaç kez öne geçme şansı yakaladılar. Eğer Tomas Jun yerine Fatih Tekke sahada olsa, hat-trick yapardı ilk yarıda. Bir önemli gerçek de, Ecriyesspor’un hiç hafife alınacak bir rakip olmadığıydı. Bir yıl içinde iki kez küme çıkmış, ligin en iyi futbol oynayanlarından ama kesinlikle en sempatik takımıydı. Zaten ligdeki yeri ve puanı da kalitesinin kanıtıydı.

Gerginlik sahaya indi

Böylesine önemli bir rakip, 48. dakikada Cesar’ın Erdinç’in üzerinde kramponla gezme hevesi yüzünden 10 kişi kaldı. İlginçtir, herkes ‘Erciyes sinirlenir’ diye beklerken, rakibi bırakıp hakemle oynamaya başlayan bordo mavililer oldu. Bu haftalardır süren gerginliğin sahaya inmiş biçimiydi. Gerginlik 73. dakikada tribüne sıçrayıp, bir seyirciyle sahaya da indi.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen Trabzonspor dün akşam son 5 haftadaki en iyi mücadelesini sergiledi. Hatırı sayılır sayıda pozisyona girmesine rağmen kısmetsizlik, beceriksizlik veya ne derseniz deyin bir türlü golü bulamadı. Kazanmayı da başaramadı. Bu denli büyük tribün desteği ve saha içi isteğine karşın 2 puan daha yitirip, ‘hüzne devam’ dedi.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI