« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hüsnü Özkara Konyaspor'da

Bank Asya 1. Lig'e düşen Konyaspor, teknik direktör Hüsnü Özkara ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Konyaspor Futbol Şube Sorumlusu Zeki Çimen, Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri'nde düzenlenen imza töreni öncesi yaptığı açıklamada, Bank Asya 1. Lig'in en tecrübeli hocalarından Hüsnü Özkara'ya takımı emanet ettiklerini belirtti. 

Gelecek sezon Konyaspor'u tekrar Süper Lig'e çıkarmak için ellerinden gelen gayreti sarf edeceklerini kaydeden Çimen, “Takımımızın tekrar Süper Lig'e çıkma arzusunu hocamıza ilettik. Daha önce Konyaspor'u Süper Lig'e çıkarma başarısı gösteren hocamız inşallah başarısını tekrarlar. Bunun için de biz elimizden geldiği kadar hocamıza destek olacağız” dedi.

Teknik Direktör Hüsnü Özkara da yeniden Konyaspor camiasının içinde olmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti.

Konyaspor'da şampiyonluk yaşayarak adını futbol tarihine yazdırdığını ifade eden Özkara, tek düşüncesinin Konyaspor'u layık olduğu Süper Lig'e yeniden taşımak olduğunu söyledi.

Tarihin tekerrürden ibaret olduğunu vurgulayan Özkara, “Herkesi Konyaspor çatısı altında bu takıma desteğe davet ediyoruz. Taraftarın, basının ve Konya'nın ileri gelenlerinin desteğine ihtiyacımız var” diye konuştu.

Özkara, transferlerle ilgili çalışmalar yürüttüğünü de anlatarak, şunları kaydetti:

“Takımda kalmasını istemediğimiz oyuncuları yönetime bildirdim. Önemli bir revizyon yapacağız. Önce insan, ondan sonra futbolcu olsun istiyoruz. 7 sene önce takımda kurduğumuz aile ortamını yeniden kurarak, bu takımı tekrar Süper Lig'e çıkarmak arzusundayız. İstediğiniz kadar iyi transferler yapın, ancak takım olamazsanız başarılı olma şansınız yok. O nedenle burada kalacak oyuncuların tekmeye kafa uzatmaları gerekiyor. Tekmeye kafa atmayan adamların da bizim içimizde yeri yok.”

Konuşmaların ardından, Hüsnü Özkara kendisini 1 yıllığına Konyaspor teknik direktörü yapan sözleşmeye imza attı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler