Çukurova Haberleri

ÇUKUROVA

  Hüseyin Sözlü : Adana’da belediyeciliğin çıtası yükselecek

  Hürriyet Haber
  16 Aralık 2014 - 16:50Son Güncelleme : 16 Aralık 2014 - 16:50

  Dünya Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Akıllı Şehirler ve İnovasyon Toplantısı Adana Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde yapılacak.

  Dünya Belediyeler Birliği (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Akıllı Şehirler ve İnovasyon Zirvesi, Adana Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, 19-20 Aralık 2014 tarihlerinde, Sheraton’da gerçekleştirilecek. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, etkinliğin Adana’da belediyecilik açısından çıtanın yükselmesine katkı koyacağını söyledi.

  Dünya Belediyeler Birliği MEWA Bölgesi (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı İle Akıllı Şehirler ve İnovasyon Zirvesi, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği ev sahipliğinde, 19-20 Aralık 2014 tarihlerinde Adana’da gerçekleştirilecek. Toplantıya 26 ülkeden 200 civarında belediye başkanının katılması bekleniyor.
  Türkiye’de UCLG-MEWA’nın İstanbul dışında böylesine kalabalık bir katılımla gerçekleştireceği ikinci toplantı Adana’da yapılacak.


  ÇITA YÜKSELECEK


  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, böylesine kapsamlı bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı onur duyduklarını ve büyük heyecan yaşadıklarını kaydetti. Başkan Sözlü, “Adana’da iki gün boyunca konsey ortak toplantısının dışında çeşitli bilimsel oturumlar gerçekleştirilecek. Akıllı Şehirler ve İnovasyon Zirvesi başlığıyla Akıllı Şehirlerde Aydınlatma Uygulamaları, Akıllı Çevre ve Yenilenebilir Enerji, E Belediyecilik, Yerel Yönetimlerde Şeffalık ve Hesap Verebilirlik, Akıllı İletişim Teknolojileri, Akıllı Trafik Sistemleri, Coğrafi Bilgi Sistemlerinin Kullanımı, Yerel Yönetimlerde Yenilikçi Uygulamalar konularında oturumlar yapılacak. Toplantının, Adana’da belediyecilik çıtasını yükselteceğine yürekten inanıyorum” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı