Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hüseyin Kalpar istifa etti

Turkcel Süper Ligi'nde iç sahada maç kazanamayan tek takımı Gaziantepspor'da teknik direktör Hüseyin Kalpar, görevinden istifa etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kalpar, yardımcılarıyla Celal Doğan Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, 16 Aralık 2005 tarihinde dönemin kulüp başkanı Celal Doğan ve Asım Atmaz'ın isteği ile herhangi bir önkoşul sunmadan, mevcut olanakları maksimum değerlendirme amacıyla ekibiyle beraber Gaziantepspor'un başına geldiğini söyledi.

Göreve geldikten sonra birinci devrede, mevcut kadroda ilk 11'de oynayan 5 oyuncusundan yoksun 4 lig, 3 kupa maçı oynadıklarını ifade eden Kalpar, şöyle konuştu:  “Takımımızın futbol oynama isteği ve oyunu güzelleştirme çabası bu maçlarda görülmüştür. Bunları tek tek anlatmak durumunda kalmak istemiyorum. Sizlerin de gördüğü ve bildiği gibi Gaziantepspor'un sahasında başarılı olamama psikolojisini, bu şartlar içinde aşamadık. Bu anlamda, mevcut yapının geleceğe yönelik başarılı olması yeni bir kan değişikliğiyle mümkün olabilecektir. Kan değişikliğinin başlaması açısından takımdan ayrılmamı, bir Gaziantepli olarak takımın ve şehrin başarısı adına gerekli görmekteyim.”

BAŞARI DİLEDİ

Kalpar, takımın başına gelecek yeni teknik direktöre ve ekibine, ayrıca son 4 maçtır ellerinden geldiğince şartsız destek sağlayan yeni yönetime başarılar dilediğini söyledi.
Kalpar, sözlerini şöyle tamamladı:
“Yeni gelen teknik direktöre 4 maçtan daha fazla hoşgörü gösterilmesini temenni ediyorum. Unutulmamalıdır ki futbol, futbolcusu, teknik ekibi, yöneticisi, sağlık ekibi, malzemecisi ve basınıyla bir ekip işidir.”
Bu arada, Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl'ın teknik direktör Samet Aybaba ile anlaşmaya vardığı, teknik adamın yarın Gaziantep'e gelerek mukavele imzalayacağı ve çalışmalara başlayacağı öğrenildi.
(MUH-MRT-GKH)
14:07 22/02/06
"

Bunları da Beğenebilirsiniz