Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hüseyin Çelik, PKK'nın çekilmesinin tamamlanacağı tarihi açıkladı

  Hakime TORUN/ ANKARA, (DHA)
  27 Haziran 2013 - 23:34Son Güncelleme : 27 Haziran 2013 - 23:34

  ADALET ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Çözüm sürecinin devam ettiğini belirten Çelik, "Ümit ediyorum, çekilmenin sonbahar gibi bitmesi bekleniyor" dedi.

  A Haber televizyonunda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, PKK’nın son günlerdeki eylemlerinin araştırıldığını belirtirken şöyle konuştu: "Başbakanımız, PKK tamamen silah bırakmadı. Az bir bölümünün çıktığını ifade etti. Selahattin Demirtaş da ’yüzde 80’i yoldadır’ dedi. Şantiye basma Pülümür’de bugün de vardı. Bu çatışmasızlık ortamı oluştuktan sonra da bir çok kaçırma olayı oldu. Cizre’deki öz savunma birlikleri adı altında polis diploması alanlar oldu. Şırnak Valiliği gerekli, incelemeyi soruşturmayı yapıyor. Burası, elini kolunu sallayarak illegal eylemleri yapılacak yer değil. Süreci zehirleyen şeyler. Provoke, sabote etmeye mi çalışıyor. Bu sürecin boşa gitmesini isteyen birileri mi? PKK’nın kontrol edemediği gruplar da olabilir. Biz hala buradayız. Bu iş daha fazla sürerse, her an eylem yapabiliriz. Kesin şu şudur bilgi sahibi değilim. İncelemeler sonucunda anlayacağız."

  Çelik çözüm sürecinin sorunsuz devam ettiğini belirtirken, PKK’lı grupların sınır dışına çekilmesiyle ilgili olarak da, "Ümit ediyorum, çekilmenin sonbahar gibi bitmesi bekleniyor" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı