Hürriyet'ten seri ilan ajanslarına ödül

Hürriyet Haber
19.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

HÜRRİYET’in Seri İlan Ajansları Ödülleri, 6’ncı kez sahiplerini buldu. 10 ajans Başarı Ödülü, iki ajans teşekkür plaketi, bir ajans ise başarı heykelciği aldı.

HÜRRİYET'in geleneksel Seri İlan Ajansları Ödülleri, önceki akşam sahiplerini buldu. Bu yıl 6'ncısı yapılan törende 10 ajans başarı heykelcikleri alırken, Hürriyet'le işbirliğinde 25 yılını dolduran iki ajansa teşekkür plaketi, 1998'den 1999 yılına en fazla yüzdesel kelime artışı yapan ajansa başarı heykelciği ödül olarak verildi.

Hürriyet Medya Towers'de düzenlenen törende konuşan, Hürriyet Gazetesi Reklam Grup Başkanı Ayşe Sözeri Cemal, ‘‘Önümüzdeki dönem için ben çok umutluyum. Bu yıl tedbirli, atak davrandık. Sizlerle daha ileri ilişkilere, yüksek cirolara ulaşmak istiyoruz.'seri ilan nasıl alınır' konusunda, bir eğitim semineri de planladık. Mart ayında gerçekleştirmeyi düşünüyoruz’’dedi.

Hürriyet Gazetesi Reklam Koordinatörü Hakan Önen de reklam sektöründe yüzde 23-25'lik bir küçülme olduğunu belirterek, ‘‘Biz de bundan payımızı aldık ama en küçük oranda.. Piyasaya yeni giren, pay almaya çalışan rakiplerle karşılaştık ama gazetemizin bundan hiç etkilenmediğini söyleyebilirim’’ dedi.

1999'da en fazla kelime yapan 10 ajansa ödülleri Ayşe Sözeri Cemal ve Hakan Önen tarafından verildi. Suadiye Reklam'dan Kamil Soydan 1'inci olurken, ‘‘Hedefim 1 milyon kelime’’ dedi. Aral Reklam'dan Ahmet Aral 2'nci, Nisan Reklam'dan Zafer Yavuz 3'üncü, Levent Reklam'dan Cengiz Çelik 4'üncü, Şahin Reklam'dan Haydar Şahin 5'inci, Yılkar Reklam'dan Ahmet Karsan 6'ncı, Florya Reklam'dan Yüksel Beköz 7'nci, Özkeskin Reklam'dan Mehmet Özkeskin 8'inci, Güngör Reklam'dan Hasan Yurdakan 9'unculuğu ve Gren Ajans'dan Hikmet Sırma 10'culuğu aldılar.

Bu arada, Hürriyet Gazetesi Seri İlan Müdürü Behçet Bozkurt tarafından 1998'den 1999 yılına en fazla yüzdesel kelime artışı yapan Esram Reklam'dan Fatih Dedeoğlu'na heykelcik, Hürriyet Gazetesi ile işbirliğinde 25 yılını dolduran Karaköy Reklam'dan Bülent Tağıl ile Tuka Reklam'dan Bülent Kutlutan'a birer teşekkür plaketi verildi.

Törende ayrıca yapılan çekilişlerle davetlilerden 4 kişiye çift kişilik yurtiçi ve 3 kişiye de çift kişilik yurtdışı seyahati çıktı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı