Gündem Haberleri

  Hürriyet'ten Abdurrahim Boynukalın hakkında suç duyurusu

  Hürriyet Haber
  08.09.2015 - 02:16 | Son Güncelleme:

  Hürriyet Gazetesi'ne önceki gece düzenlenen taşlı sopalı saldırıyla ilgili avukatlarımız, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve aynı zamanda AK Parti İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın ile üyeleri hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

  Hürriyet avukatlarından yapılan suç duyusunda, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na Hürriyet Gazetesi olarak; 06.09.2015 tarihinde gerçekleşen olaylara istinaden “Mala zarar verme, halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit, konut dokunulmazlığını ihlal, suç işlemeye tahrik ve hürriyeti tahdit” suçlarının işlendiği gerekçesiyle şikayette bulunuldu.


  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30007675.asp

  Hürriyetten Abdurrahim Boynukalın hakkında suç duyurusu

  SÜREKLİ TEHDİTLER YAĞDIRDI


  Hürriyet Gazetesi'ne önceki gece düzenlenen çirkin saldırının ardından konuşan Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, sloganlar atan saldırgan kalabalığa seslenmişti. Boynukalın, sürekli tehditler yağdırdığı konuşmasında şunları söylemişti:  “SEÇİMDEN NE ÇIKARSA ÇIKSIN SENİ BAŞKAN YAPTIRACAĞIZ”

  “Bu noktadan sonra HDP’nin PKK’yla, PKK’nın Zaman Gazetesi ile, Zaman Gazetesi’nin de Aydın Doğan’la hiçbir farkı kalmamıştır. Hepsi birer terör örgütüdür. Ve bu adamlara karşı bizim söyleyeceğimiz tek bir şey vardır. Her şeyi Cumhurbaşkanı, başkan olamadığından dolayı yapıyor diyorlar. Biz de şunu söylüyoruz. 1 Kasım’daki seçimden sonra ne çıkarsa çıksın, seni başkan yaptıracağız, seni başkan yaptıracağız, seni başkan yaptıracağız.


  “DEFOLUP GİDECEK”

  Sizler bugün buraya gelerek, sadece AK Parti Gençlik Kolları’nın bireyleri değil, AK Parti İstanbul’un bireyler değil, teker teker ümmet coğrafyasındaki bütün şehitlerimizin, bütün kardeşlerimizin, Suriye’deki, Irak’taki, Myanmar’daki ve bütün mazlum insanların tamamının kardeşi olduğunuzu söylüyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. Allah’ın izniyle, sadece Aydın Doğan medyası değil, bütün HDP’siyle, PKK’sıyla, bütün terör örgütleriyle ve ilk başta da Fethullahçı terör örgütüyle, biz başkan yaptırdıktan sonra onlar da defolup gidecek …”

  SALDIRIDAN SONRA: “ŞİDDET OLMASIN”

  Boynukalın’ın saldırıdan sonra yaptığı tehdit dolu konuşmada, polisler araya girdikten sonra gruba sükunet çağrısı yapması ayrıca dikkat çekmişti: “Kardeşler, bize yakışan basın açıklamasını yaptıktan sonra düzgün bir şekilde buradan ayrılmak. Hiçbir şiddet olayı göstermeden…”

  Hürriyetten Abdurrahim Boynukalın hakkında suç duyurusu HÜRRİYET'E ÇİRKİN SALDIRI

  Hürriyetten Abdurrahim Boynukalın hakkında suç duyurusu HÜRRİYET’E SALDIRIYA SERT KINAMA

  Hürriyetten Abdurrahim Boynukalın hakkında suç duyurusu HÜRRİYET GENEL YAYIN YÖNETMENİ SEDAT ERGİN: DEMOKRASİ TARİHİNE KARA BİR SAYFA

  Hürriyetten Abdurrahim Boynukalın hakkında suç duyurusu İÇİŞLERİ BAKANI ALTINOK’TAN HÜRRİYET’E "GEÇMİŞ OLSUN": “KİMSE KENDİ CEZASINI KENDİSİ VEREMEZ”

  Hürriyetten Abdurrahim Boynukalın hakkında suç duyurusu HÜRRİYET'E SALDIRIYI DIŞ BASIN BÖYLE GÖRDÜ

  Etiketler: suç duyurusu

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı