"Yonca Tokbaş" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yonca Tokbaş" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yonca Tokbaş

HürriyetKomTeRe’ nin 3 dansözüyüz

Ayşe Aral, Özgür Bolat ve bendeniz Yonca Tokbaş www.hurriyet.com.tr gülüyüz!

Kendi kendimize coşar, atlar, hoplar, zıplar, daldan dala konar,

Bir gün düşündürür, bir gün ağlatır, ertesi gün pek tabi güldürürüz.

 

Ben 2,5 yıldır, Özgür 1,5 yıldır, Ayşe ise yaklaşık 7 aydır bu kocaman ailenin yeni doğanlarıyız. Bir Hürriyet İnternet Haber Merkezi’ ndeki arkadaşlarımız bilir bizden ne çektiklerini, bir de Allah! Hepsine anlayış ve sabırlarından dolayı minettarız. Haklarını asla ödeyemiz...Biz bitmişiz! J

 

Malum her yeni yılda Hürriyet gazete olarak, sizlere özel bir çalışma yapıyor.  Dedim biz de www.hurriyet.com.tr yazarları olarak size özel bir hoşluk yapalım, aman sakın kimseden geri kalmayalım J, ucundan acık da olsa kendi çapımızda sizi güldürecek bir şeyle sizlere illaki de ulaşalım.

 

Bozulan sinirleri, gerçekleşmemiş beklentilerin gerginliğini, herrr türlü tatsızlığı 3-5 dakikalığına da olsa yumuşatalım, geride bırakalım...

 

Şu çok ciddi görünen hayatın çaktırmadan göz kırpan yanına takılalım.

 

Yılı güle oynaya sonlandırıp

Yeni yıla güle oynaya başlayalım.

 

Ben malum çöl gülüyüm,

 

Ayşe İstanbul gülü,

 

Özgür deseniz, seyahat gülü!

 

Kendisi bir Harvard’ da bir Londra’ da, bir Brüksel’ de, ay takip edelim derken başımız döndü!


Ama insan aklına koymaya görsün, mesafeleri aşar, istediğini bir şekilde yapar. Madem bizi internet Fatih’ i -ki kendisi aynı zamanda Sayın Çekirge olur, internet ortamında yarattı, biz de internet ortamında buluşur, mesafelere meydan okuruz dedim. Ortamı talan ettim. Günlerce aradım üçümüzü aynı ekrana oturtacak bir sahne, bulamadım tam istediğim gibi güzellik ve komedide bir üçleme. Ama caymadım. Olsun dedim, Ayşe ve Özgür size özel Tango yapsa, ben de tam kendime yakışan tipte oynarım nasıl olsa tek kişilik bir Çikita!

 

Olur mu size güzel bir armağan bu yılbaşında...Olur!

 

Sanırım oldu da!

 

Mutlu yıllar na na na naaaaa!


Yonca

“Çikita-muz”

 

 

 

 

 

 

 

 

X