hurriyetkiyasla.com'dan yeni hizmet

Hürriyet Haber
05.10.2011 - 12:11 | Son Güncelleme:

Kredi, gsm ve internet tarifelerinde seçenekleri listeleyebilen HürriyetKıyasla.com; şimdi de uçak seferleri arama motorunu devreye soktu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2011 yılı birinci döneminde Türkiye’de yaşayanların bir veya birden fazla gece konakladığı seyahatlerin sayısı artarak 11 milyon 549 bine ulaştı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nden yapılan açıklama da TÜİK verilerini destekliyor. Buna göre 2010'nun birinci çeyreğinde iç hatlarda toplam yolcu sayısı 14 milyon 929 bin iken, 2011 yılının aynı döneminde ise yolcu sayısı 17 milyona ulaştı. Uzmanlara göre bu artıştaki en büyük faktör hava yollarında yaşanan rekabet ortamıyla uçak bileti fiyatlarının düşmesi. Seyahate çıkış amacı olarak birinci sırada %73 ile ‘yakınları ziyaret‘, ikinci sırada %9,1 ile ’gezi, eğlence, tatil‘, üçüncü sırada ise % 8,1 ile ’sağlık‘ geliyor. 

İstediğiniz tarihte en ucuz seferlere ulaşma imkanı

İnternet ortamında uçak bileti aranabilmesi, farklı havayollarından saat ve fiyat seçeneklerinin bir arada görülüp online satın alınabilmesi tüketiciler için büyük avantaj sağlıyor. hurriyetkiyasla.com gibi karşılaştırma sitelerinde seyahat edilmek istenen gün ve saat aralığında en ucuz bileti bularak hızlıca satın alma imkanı bulunuyor.

hurriyetkiyasla.com’da diğer sitelerden farklı olarak önce rezervasyon yaptırılabiliyor, daha sonra PNR numarasıyla satın alma işlemi gerçekleştirilebiliyor. Site kullanıcıları ayrıca ödemek istedikleri maksimum fiyatı girerek bu fiyatın altında kalan seçenekleri de görebiliyor.

En Ucuz Uçak Bileti Sorgulama

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı