Gündem Haberleri

  Hürriyet'e mektuplar

  Hürriyet Haber
  30.07.2001 - 01:47 | Son Güncelleme:

  Artık GÖRGÜN soyadını kullanmıyor

  Gazetenizde, Ayşegül Tecimer'in Fas'ta yakalanması ve devamında çıkan bazı haberlerde, kız kardeşinin adı Nilüfer Ceylan Görgünolarak geçiyor. Anılan yazılarda ismi geçen Nilüfer Ceylan isimli bayan, Sarıyer Asliye 1. Hukuk Mahkemesi'nin 26.06.1996 tarih ve 1996/304-296 sayılı kararı ile resmen boşandığım eski eşim olup, boşanmanın kesinleştiği tarihten itibaren artık Görgün soyadını taşımadığı ve aramızda hiçbir alaka kalmadığı aşikárdır. Ancak, buna rağmen soyadı Görgünolarak belirtilmiş ve bu suretle Nilüfer Ceylan isimli bayan ile aramızda evlilikten doğan hukuki bağın devam ettiği izlenimi yaratılmış bulunmaktadır. Bu durumda gerek iş ve dost çevresinde ve gerekse de kamuoyunda şahsen müşkül durumlara düştüğüm tartışmasızdır. Durumun düzeltilmesini rica ediyorum.

  Feridun GÖRGÜN

  Atlantik'te kayboldu Pasifik'te mi bulundu

  16 Temmuz Pazartesi günkü gazetenizin son sayfasında yer alan ‘‘64 yıldır kayıp olan uçağı uydular buldu’’ haberinizin alt başlığında, Pasifik yerine Atlantik demişsiniz. Haberin devamında, kazanın Pasifik'te geçtiği anlaşılıyor. Yoksa uçak Atlantik üzerinde kaybolup, Pasifik'te mi bulundu?

  Fatih ALTAYLI - İSTANBUL

  <ı>EDİTÖRÜN NOTU

  Okurumuz haklı. Haberdeki ifadeler doğru. Kaza Pasifik'te yaşandı. Ama altbaşlıkta yanlışlıkla Atlantik denilmiş.

  3 Sırp kadının fotoğrafı

  Gazetenizin 9 Temmuz tarihli sayısında ‘‘Yaşlılar milli gurur, genç gelecek diyor’’ başlıklı haberinizde ‘‘Her şey Tito'nun ölümüyle başladı’’ alt başlığı altında bir haber yer aldı. Habere göre parkta muhabirlerinizin sorularını -sizin deyiminizle korka korka- yanıtlayan, isimlerinin dahi gazetede yer almasını istemeyen 3 yaşlı emeklinin fotoğrafını onların onayını alarak mı yayınladınız?

  Serpil SAVAŞ

  <ı>EDİTÖRÜN NOTU

  Arkadaşlarımızın görüştüğü 3 Sırp kadının sorularımızı korka korka yanıtladıklarını zaten haberde belirtmiştik. Ancak fotoğraflarının çekilmesine itiraz etmediler. Zaten bu fotoğrafta da görülüyordu.


  ‘Sapığa jet idam’ haberinin ayrıntıları

  26 Haziran tarihli gazetenizdeki ‘‘Sapığa jet idam’’ başlıklı haberde olayların en ince ayrıntısına kadar yazılmasını doğru bulmadım. Bu tip haberler çocukların psikolojisini olumsuz etkiliyor.

  Memnune ŞAYLI

  Müslümanlık ve eşcinsellik

  ‘‘Müslüman eşcinseller ABD'de dernek kurdu’’
  başlıklı haberinizi okudum. Müslümanlıkla eşcinsellik bağdaştırılamaz. Bu haber yazılırken, bir bilene sorulup, bunun olabilirliği araştırılabilirdi. En azından internette bir forum açıp, insanların orada görüşlerini beyan etmeleri sağlanabilirdi.

  Ayşe KÜÇÜK

  Bir bakan için böyle yazılmaz

  Türkiye'nin önde gelen ve diğerlerine örnek olması gereken bir yayın kuruluşu olarak Hürriyet'in 10 Temmuz tarihli sayısında ‘‘Öksüz'ü hizaya getiren mektup’’ başlığıyla bir haber vardı. Bir TC bakanı için bu şekilde başlık atılmasını yersiz buldum. Yanlış siyasetlerin, fevri davranışların ve kişisel çıkarların gündemde olduğu bir toplum ve siyaset çarkının içinde de olsak, bu tarz yayınların ülkemizdeki tansiyonu daha çok yükselttiğini nasıl göz ardı ediyorsunuz.

  Sena DİNLENÇ

  Loto bayilerinin kárı yüzde 5.5

  26 Haziran tarihli gazetenizde, ‘‘Bizde bayilere komisyon yok’’ başlıklı haberde loto bayilerinin komisyonunun yüzde 13 olduğu yer aldı. Loto bayilerinin komisyon oranı yüzde 13 değil, vergiler düştükten sonra sadece yüzde 5.5'tir.

  Erol AYDOĞAN

  KISA KISA

  MACİT DARDEVİREN (İSTANBUL) 23 Haziran tarihli gazetenizin 44'üncü sayfasında yayınlanan ‘‘Ege'de 5'lik deprem’’ haberinde, sarsıntının Avcılar'da da hissedildiğini yazarak, Avcılar'ın adını lekelemeye mi çalıştınız?

  ŞEVKET ÇEKEREK 6 Temmuz tarihli gazetenizde, Helmut Kohl'ün eşinin intihar ettiği haberinin hemen üstünde, ‘‘57'sinde bikinili kraliçe’’ haberinin ve fotoğraflarının verilmesini yadırgadım. İç içe gibi olmuşlar.

  ATİLLA KARTAL Oyuncu ve antrenör olarak voleybol camiası içinde bulunmuş bir voleybol severim. Lütfen voleybol haberlerine ağırlık verin.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı