Gündem Haberleri

  Hürriyet'e Mektuplar

  Hürriyet Haber
  28.01.2002 - 01:55 | Son Güncelleme:

  Üsküdar Amerikan Lisesi'nin açıklaması

  23 Ocak'ta yer alan ‘‘Dört çocuk daha sırada’’ başlıklı yazınızda, 125 yıldan beri eğitim veren Üsküdar Amerikan Lisesi ve 4 öğrenci töhmet altında bırakıldı. Bu durum öğrencilerin moralini bozmakta, motivasyonunu azaltmakta, velilerimizi derinden yaralamaktadır. L.F.'nin ailesinin acısına duyduğumuz saygıdan dolayı bugüne kadar bir açıklama yapmadık. Okulumuzu hedef alarak, söylentiye dayanan kanıtlanmamış yazıları kınamaktayız.

  ÜAL Okul Aile Birliği

  Yönetim Kurulu ve

  ÜAL Koruma Derneği

  Yönetim Kurulu


  Konya haberi üzdü

  KONYA ile ilgili haberleriniz bizi üzüyor. (En son rektörle ilgili bir haberiniz yayınlandı.) Tamam Konya'da RP yüzde 40 oy alıyor. (Gerçi şimdi düştü.) Diyelim ki Konya'nın nüfusu şu anda 1 milyon civarında. Yani 400 bin civarında kişi RP sempatizanıdır ama 600 bin kişi onları desteklememektedir. Bu nüfus, Denizli, Kayseri, Samsun, Mersin gibi büyük illerin nüfuslarından fazladır. Bilmem anlatabildim mi?

  Hasan TOKER

  Başlıktaki ‘gávur’

  ŞU anda Singapur'dayım ve internet üzerinden gazetenizi okurken, ‘‘gávur’’ kelimesinin başlıkta kullanıldığını gördüm. (İstanbul Belediye Başkanı'nın Rolex saatleriyle ilgili haberinde.) Hürriyet'in, yabancıları gávur olarak göstermesinden rahatsız oldum. Ben de yabancı olduğumdan gávur muyum? Saygılarımla.

  Michael KUNZE CONCEWİTZ

  <ı>EDİTÖRÜN NOTU:

  Bu konuda Hagop Duhancıoğlu adlı okrurumuz da eleştiride bulundu. Ancak o günkü başlıkta ‘‘gávur’’ sözcüğü, sadece espri amacıyla kullanılmıştı. Sözcüğün espri amacıyla kullanıldığı, tırnak içine alınarak da gösterilmişti.


  Leoparın altın dişi ve milyarlık ayakkabı

  Gazetenizde
  , çok moral bozucu ve insanı isyan ettirecek bazı başlıklarla karşılaştım. Birisi, bir leopara takılan altın kaplama diş, ikincisi bin dolarlık ayakkabı. Bugün 160 milyon lira asgari ücretle çalışan veya evine ekmek götüremeyecek insanların, bunları gördüklerinde nasıl bir psikolojik duruma düşeceklerini takdir edersiniz.

  İlhan ÇELİK

  Kaptanoğlu 600 metre değil

  GEÇENLERDE, Kaptanoğlu Denizcilik'e ait H.İsmail Kaptanoğlu adlı yük gemisinin Küba'ya Amerikan buğdayı götüreceği haberini okudum. Geminin uzunluğu 600 metre olarak yazılmış, ancak gemi 192.05 metredir. Zaten 45 bin tonluk bir gemi 600 metre olamaz. İnsanlara haberleri baştan savma yapıyor izlenimi verebilirsiniz.

  A. ONUR TEMİZSOY (Gemi Makineleri İşletme Mühendisi)

  OKURLARDAN KISA KISA

  CENGİZ BODUR: Gazeteniz olsun, internet siteniz olsun hepsi dört dörtlük. Sizlere teşekkür ediyorum. Doğalgaz olayındaki hassasiyetiniz de çok iyi. Şimdi de lütfen kredi kartı faizlerini gündeme getirin.

  BERK ÖZEN:15 Ocak'ta yayımlanan Rauf Denktaş fotoğrafının, tüm medyada alışkanlık haline gelmiş ve de basit bir tarz olan ‘‘itici bir resim kullanma’’ taktiğine uygun basıldığı görülüyor.

  GÜLEN ÇELİK:16 Ocak'ta yayımlanan Lara'nın intihar haberinde, Lara'nın yıllığına atfen verilen ‘‘Kim bilebilirdi ki şeytanla meleğin aynı bedende buluşabileceğini’’ cümlesini ben yıllıkta göremedim.

  ÇİĞDEM YILMAZ:TV programlarını yayınlarken, aradan bazıları atlanıyor. Dolayısıyla bazı programların saatlerce süreceği gibi bir izlenim doğuyor. Programları tam olarak veremez misiniz?

  Hürportreler'e ve Bilim'e övgü

  Hürportreler harika bir fikir, bu fikri ortaya atanları yürekten kutluyorum. Ve bu şekilde okuduğumuz veya okumayı göz ardı ettiğimiz köşe yazarlarımızı bize hatırlatarak tanıttığınız için teşekkürler ve tebrikler.

  Pınar YANIK

  Hürriyet Bilim, gerçekten oldukça seviyeli ve kaliteli. Umarız, özveri ile genişleterek yayınlamaya devam edersiniz. Derginin, büyük eksikliği duyulan bilimsel ve teknolojik ilerlemeye motivasyon sağlayacağı tartışmasızdır.

  Fatih DEMİRCİ

  Hürriyet yazarlarının olduğu haftalık veya aylık bir dergi yayınlasanız iyi olmaz mı? Kültür ve siyaset ağırlıklı olabilir. Yılbaşında yayınladığınız Hürportreler gibi de olabilir.

  Barış SÜRMEREN
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı