Gündem Haberleri

  Hürriyet'e Mektuplar

  Hürriyet Haber
  17.12.2001 - 02:04 | Son Güncelleme:

  Pantolon eyleminde kullanılan fotoğraf

  6
  Aralık tarihli gazetenizde yayınlanan ‘‘Kadınlardan Pantolon Eylemi’’ haberinde kullanılan fotoğrafın, konuyla ilgisi yoktur. Fotoğraf, bir gün önce Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının tanınmasının 67. yıldönümü nedeniyle CHP İstanbul İl Kadın Kolları'nca düzenlenen yürüyüşe aittir.

  R.Ö./İSTANBUL

  İMKB listesi yanlış

  EKİM ayının son haftasından itibaren pazar günleri Pazar Ekonomi sayfanızda yayımlanan ‘‘İMKB'de geçen hafta’’ listeniz yanlış. 9 Aralık Pazar günü de listenin net kár kolonlarının başlığı hálá 6 aylık diye yazılıyor. Rakamlar ise 9 aylık. Neredeyse 12 aylık rakamlar açıklanacak.

  İbrahim GÖKNAR

  <ı>EDİTÖRÜN NOTU:

  Aslında rakamlar 9 aylık, ancak başlıkta 6 ay denilmiş.  Tekzibi yayınladığınız

  için teşekkür ederim

  AYDIN'ı töhmet altında bırakan, çocuk yaştaki gelinler haberiyle ilgili gönderdiğim tekzibi yayınladığınız için teşekkür ederim. Bu duyarlılığınız takdire şayandır ve Hürriyet'e yakışmaktadır. Saygılarımla.

  Hilmi BOLATOĞLU

  Nataşalı promosyon için açıklama

  İZMİR Tabip Odası'nın, 3 Aralık tarihli gazetenizde ‘‘İlaç Yazan Doktora Nataşalı Promosyon’’manşetiyle verilen haberde yazıldığı gibi, ‘‘Rekabet yüzünden bazı firmalar, kendi ilaçlarını yazan doktorlara Nataşalı hafta sonu tatili teklif ediyor’’ gibi bir iddiası yoktur.

  Gazete muhabiri, Dr. Aşkın Demirci'ye ilaç firmalarının promosyon olarak kadın teklif ettiğini duyduklarını söylemiş, Dr. Demirci bu tür ihbarların kendilerine de geldiğini anlatmıştır. Dr. Demirci, dedikodu niteliğindeki bu iddiaların ciddiye alınmasının ve işlem yapılmasının mümkün olmadığını söylemiştir.

  İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu Adına:

  Fatih SÜRENKÖK-Başkan

  Aşkın DEMİRCİ-Genel Sekreter


  Çocuk felci başarısı hiç yer almadı

  TÜRKİYE'de, çocuk felçsiz üçüncü yıl dolayısıyla bir toplantı düzenlendi. Son üç yıldır ülkemizde yeni çocuk felci vakası tespit edilmediğini ve Türkiye'nin Avrupa'da 51 ülkeyle birlikte ‘‘çocuk felci hastalığından arındırılmış bölge sertifikası’’ aldığını gururla öğrendik. Türkiye'nin bu konudaki başarısı maalesef medya tarafından işlenmedi. Halkımızın bu konuda bilinçlendirlmesi gerektiğine inanıyoruz.

  Prof. Dr. Gülten TANYER, Doç. Dr. Yıldız DALLAR, Doç. Dr. Necla TÜLEK

  Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk ve İnfeksiyon Hastalıkları

  UFO Avcıları ekibi ile bir ilgimiz yok

  ‘‘SAVCILAR, UFO şarlatanlarına neden soruşturma açmıyor’’ haberindeki fotoğraflarda yer alan UFO Avcıları ekibi ve ekip başkanı Süleyman Burak'ın Sirius UFO Araştırma Merkezi ile hiçbir ilgisi yoktur.

  Süleyman Burak ve UFO Avcıları

  Suçlu hákim değil iki haşin polistir

  11 Aralık tarihinde yayımladığınız ‘‘Sen misin hákimi tanımayan’’ haberi, hákimi suçlar mahiyettedir. Suçlu olan hákim değil, kendisine insanca muamele yapmayan ve haşin davranan iki polistir. Bunun böyle olduğu mahkeme kararıyla da kanıtlanmıştır. İnsan haklarını ihlal edenleri savunmayın.

  İlhan TEZEL

  OKURLARDAN KISA KISA

  SUAT ERASLAN:
  Hürriyet çocukluğumdan beri okuduğum gazete. 14 Aralık günü internetteki sitenizin, Ramazan Özel sayfasında günün mönüsünde iftar için şaraplı yemek tarifi vermenizi doğrusu anlayamadım.

  SELAHATTİN ŞEN: 30 Kasım'da yayınlandığınız ‘‘Serdar Ortaç'a Bulgar Sevgili’’ haberinizi kınıyorum. Ben de bir Bulgar göçmeniyim. Yani biz sizin gözünüzde Bulgar olarak mı görülüyoruz? Lütfen biraz daha dikkat.

  CAN BİRLİK: Para vererek aldığım ve zevkle okuduğum gazetemizde Fenerbahçe propagandası yapıyorsunuz.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı